Jirkaaa24

Proč se ve fabrikách dela kolikrat od 6 a drive rano kdezto u soukromniku od 7 – 8 hod?

Proc fabriky pracuji tak brzo rano ,ale u soukromniku dele?

Nejlepší odpověď
suaeda

V továrnách kde se pracovalo či stále pracuje na 2 či 3 směny se pracovalo od 6 do 14. Odpolední od 14 do 22 hod. A co se týče soukromníků tam kde není vícesměnost může začínat pracovní doba později.
Jinak v Čechách (a nyní nepotěším část obyvatel, kteří jsou tzv. sůvy) se od dob Rakouska Uherska pracuje takto brzo ráno. Zavedl to tuším císař Franz Jozef, který vstával brzo a chtěl aby nejenom dvůr, ale celé mocnářství se mu přizpůsobilo. Např. v Německu a v dalších zemích, kde nemělo vliv Rakousko se tak brzo nepracuje.

Další odpovědi
Hykam

Jde o to co myslíte tím fabrika a soukromník, i ty fabriky vlastní nějaká soukromá osoba nebo společnost osob.

Ve fabrice se většinou jede na 2 – 3 směny takže je to nutnost.
Třeba takový prodejce stavebního materiálu (soukromník) bude mít asi těžko otevřeno od 6 hod, když ví že dřív, jak v 8 hod mu tam nikdo nepřijde. A pokud je to nějaká malá dílnička, tak záleží na majiteli od kolika se bude pracovat, třeba si ráno rád přispí.