Nikkol

Proč se vavřínu říká bobkový list?

Nejlepší odpověď
beer

„Plody vavřínu jsou malé tuhé černé kuličky – prostě vypadají jako bobky a odtud také český název bobkový list.“
http://kuchyne­.dumazahrada.cz/prak­ticke/specialy/ji­me-kytky/bobkovy-list-koreni-pro-maturanty-24264.aspx
Doplňuji:
„Vavřínové kuličky o nichž je část příběhu jsou nepoživatelné“ – viz uvedený odkaz. V kořence je tedy nenajdeš ))

Další odpovědi
hanulka11

protože plody vavřínu /podívej se doma v kořence/ jsou jako malé bobky – od toho je dovozen název bobkový list

venkovan

Logicky – protože ten vítěz, často aby vyhrál, toho měl plné bobky.
Mohu to napsat ostřeji, ale víme o čem píši.
Doplňuji:
Pro jistotu – z bobkového listu se dělá vavřínový věnec pro vítěze. Otázkou je, zda byl nejdřív vařín a věnec a až potom bobek a nebo obráceně.

anonym

Ahoj, věděli jste, že bobkový list je super lék? Já vůbec, dokud jsem si nepřečetl tento článek http://biolekar­.cz/bobkovy-list-je-nejlevnejsim-superlekem/ Vůbec bych to do bobkového listu neřekl vy ano?