zjentek

Proč se vajíčka na pánev sází? Něco z nich snad vyroste?

Proč se vajíčka na pánev „sází“.

Nejlepší odpověď
annas

Sázená vejce. Přídavné jméno odvozené od nedokonavého slovesa, sázet, podobně sadit.

Sloveso sázet má několik významů. Jedním z nich je něco či někoho někam umísťovat. . Takže vejce umístím, tedy kladu na pánev.

„Takže sázená vejce jsou samostatně jako celek smažená na pánvi.“
PSJČ

Sázená vejce zvětší svůj objem, proto jistým způsobem vyrostou,, vypadají í jinak.

Stejně jako chléb se sází do pece, také"vyroste", nakyne.

Samozřejmě že kladu na pánev, tedy sázím, rozklepnutá vejce, výsledkem jsou např. sázená vejce. . Ale rozklepnutá vejce mohu připravit jako míchaná.

Další odpovědi
Kepler

To aby někoho nenapadlo použít 3D tiskárnu. Výhru v loterii ti taky můžou vysázet na pult v hotovosti, nebo sazeč v tiskárně sázel litery…

Drap

Je to stejné jako když sázíš chleba do pekárny. Taky neočekáváš že něco vyroste.

Ametyst

Já je normálně rozklepnu, i když dělám sázená vejce. 🙂

zjentek

Kepler: tak tu výhru bych pochopil. Pokud si vsadíš, budiž ti vysázeno. (;

zjentek

Ametyst: Já taky. Já je do tvořítek VŽDYCKY vyklepnu! (;

annas

Někdy jste dělal sázená vejce z nerozklepnutých vajec?

Když jsou rozklepnutá, proč jsou tedy sázená?

Ametyst

🙂 No však!