Tom.Noddy

Proč se v USA rozšířila více automatická převodovka u aut, a v Evropě manuální?

Nejlepší odpověď
Ella

asi proto, že na rozdíl od Američanů umíme auta i ovládat, ne jen v nich sedět a točit tím kruhem :D
Holt asi bylo pro tlouštíky s fastfoodem jednoduchší používat jednu ruku k držení volantu a druhou ruku k držení hamburgeru…

Další odpovědi
Syd

Protože jsou Amíci víc pohodlní a Evropani víc staromódní?

Dan4815

Asi proto, že si rádi vychutnáváme jízdu.

Radovan M

Američani jsou pohodlní, navíc jak víme, spotřebu v USA nikdo neřeší…
V Evropě se hledí na každý dcl benzínu (nafty) a jsme kvůli tomu ochotni i řadit. Manuální převodovka je také levnější jak z hlediska výroby tak údržby – hold naše „evropská“ situace nám „nedovoluje“ pořizovat si auta s touto převodovkou…
to je můj názor =)

blesk26

Automat také nechci – chci mít pocit, že to auto ovládám a ne, že šlapu na plyn a točím volantem a ono to jede samo …

Jízda s automatem mi přijde nepřirozená, řidič nemá takovou kontrolu nad autem, což je značná nevýhoda například v zimě, protože když vám například místo podřazení před zatáčkou nebo z kopce, aby auto zpomalilo, zařadí vyšší rychlostní stupeň, je dost možné, že dál už nedojedete :)