kurec

Proč se v taxíku platí až po poskytnutí služby?

Protože ve všech ostatních dopravních prostředcích se platí již při nástupu např. vlak, letadlo, tramvaj, autobus, trajekt. Tak proč zrovna v taxík je taková výjimka?

Odpovědi
mrsbachovka

Protože taxík má taxametr a korunky nabíhají podle ujeté vzdálenosti. 🙂

Dochy

Protože taxametr. A protože si na to všichni zvykli kvůli taxametru, platí se obvykle po jízdě i když jedeš za cenu předem domluvenou. Také Ti to dá příležitost odměnit se za pohodovou jízdu dýžkem 😉
A ve službách to není zas taková vyjímka. Restaurace, kadeřník, instalatér, autoservis – vše se účtuje a platí až po. Občas někdo vyžaduje zálohu předem na materiál, pokud jde o něco většího.

xiperio

Protože cena jízdenky je pevně daná. TAXÍK NEVÍ KOLIK TA CESTA BUDE STÁT. Někdy si však berou zálohu a to na delší cestu.

iceT

Taxík ví, kolik bude cesta stát přibližně.
Myslím si, že cena též záleží na tom, jak moc je prázdná silnice. V pondělí v noci jsem jela taxem z Přerova do Olomouce a cena byla rovných 600, dispečer na dotaz ohledně ceny odpověděl 550 ±50. Věřím tomu, že kdyby bylo na silnici víc aut nebo bych jela přes den, platila bych víc.

autacek

Když se platí podle taxametru, je to až po jízdě, dle toho co krabička ukáže. No a občas jde platit i předem, když znáš mapu a hodíš řeč..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.