Tabea

Proč se v rámci filosofie na školách nerozebírá učení Konfucia?

Nejlepší odpověď
annas

Jak to víte, že se neučí? Proč – neplatí obecně.

V hodinách zpravidla běžně, tedy v rámci historie. Např. v souvislosti s náboženstvími – teistická, neteistická , národní atd. Žáci se dovědí o taoismu, buddhismu, konfuciánství atd.

Jinak pokud jsou na škole semináře z filosofie, tak je na výběru učitele, třeba i žáků, že se některému filosofovi věnuje víc času

I když je pravda, že se víc zaměřuje na antické filosofy, na něž navažují další jedinci z „naší oblasti“.
Poznámka ! Freud není filosof, ale lékař-neuirolog, zakladatel psychoanalýzy. – mluví se o něm v psychologii, Marxovo a Malthusovo učení se probírá v rámci ekonomického učení.

Další odpovědi
Kepler

Co se na filosofických fakultách učí a co ne, to netuším. Je to obor poněkud vzdálený mému založení. Těch různých filosofů už bylo od počátků civilizace tolik… antičtí, čínští, japonští, indičtí, Marx, Malthus, všechna náboženství. Freude, Freude Freude, vždycky na tě dojde… to by musel mít jeden hlavu jako Babylón a studovat 10 let. 🙂

EKSOT123

Nemám nejmenší tušení, co se při filosofii učí. Dost možná je to vůbec ztráta času. Tedy ztráta času určitě není hledání pravdy, ale nevím, jestli právě na to je filosofie ta nejšťastnější metoda. Podle těch pár citátů, co si od Konfucia pamatuji, tak podle mě většinu ostatních mudrců moudrostí převyšuje.

Drap

A proč právě Konfucia?. Byly už tisíce různých filozofů. Bylo by snad dobré prodloužit VŠ na šedesát let a učit se o všech?

JežíšKristus

Asi je už zastaralé?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.