BELA81

Proč se v pohádkách při kouzlení pohybuje rukama před očima?Má to nějaký hlubší význam?

Nejlepší odpověď
led

Ak niečo ide ľahko, potom to nie pre nikoho kúzlo. Preto, aby divák, je jedno či rozprávkový hrdina alebo divák v divadle, uveril v kúzlo, treba k tomu pridať určité slová a odpútavacie, alebo zahmlievacie pohyby telom. Asi tak ako rôzne svetelné a zvukové efekty vo filmoch a divadlách, vtedy si nik nevšimne, že nevyšla akcia, alebo ktosi zahral falošne. No nie je to kúzlo, ako všetci veria, že videli a počuli niečo nadčasové a zázračné, aj keď skutoční umelci sa váľali od smiechu alebo hrôzy. hovorí sa tomu „klamanie telom“

Další odpovědi
ReHu

Hlubší význam?????Třeba jaký?
Ono, kdyby se kouzelnicky kroužilo u kolen, tak by to nevypadalo moc efektně.

lexx

Ano, má…když čaroděj drží v ruce kouzelnou hůlku…