PetisQa

proč se v plavání někdy používají 2 čepičky?? a nebo 2 plavky ?? prosím poradte

nejsem si jistá takže chci poradit děkuju

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

plavky nevím, ale čepičky jsem taky viděla – jednu přes vlasy, potom plavecké brýle a přes to ještě jednu čepici… předpokládám, že je to kvůli snížení odporu vody, který může zhoršovat ta šňůrka od brýlí.. nic lepšího mě nenapadlo :)

Další odpovědi
MacChill

Existují pravidla která při závodech zakazují nosit plavky příliš tlusté, plavci to obcházeli tím že nosili dvoje plavky až do doby kdy vzniklo nové pravidlo, zakazující nosit více vrstev.

Jinak jde samozřejmě o tření, které se více vrstvami, tlustými plavkami, nebo speciálními materiály zmenšuje…

Děda Louda

Když je studená voda.