bena

Proč se v PDF netisknou háčky a čárky

Dobrý den, odesílal jsem daňové přiznání přes internet a musím tam vytisknou nějaké papíry, které jsou ve vormátu PDF. V každém znaku kde je háček nebo kroužek, … se tento znak vůbec nezobrazí a vzniká z toho pěkný nesmysl.
(Např. daňový řád ⇒ da ov d

Děkuji – dost to spěchá – potřeboji to odevzdat na úřad.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepíšete jaký máte prohlížeč PDF.
Úřady většinou chtějí Adobe Reader novější verze. Osobně mám Adobe Reader 9 verze 9.5.0 s nejnovější aktualizací ( aktualizuje se mi automaticky) a je to bez problémů.
Doplňuji:
V Adobe Reader zkuste :

ÚPRAVY-PŘEDVOLBY-MEZINÁRODNÍ-jazyk aplikace-vybrat písmo

Další odpovědi
IK

Tohle by mě také zajímalo. PDF má být formát který je dost kompatibilní, ale mně se často písmo změní, když je PDF vytvořené na jiném počítači a zatím jsem nepřišla na to jak to opravit. Novější verze si jistě poradí s různými staršími problémy PDF lépe, to je jasné, ale nešlo by nadefinovat jiné cz písmo?

led

V pdf sa používa takzvané grafické písmo, doporučujem používať Adobe reader cz, alebo iný prehliadač s českou alebo slovenskou verziou, ten nemá problémy, má to ošetrené.