luckykubrt

Proč se v online hrách jednotně nekupují bitcoiny ?

Ale třeba¨jsou tam diamanty, zlaťáky nebo mušle. Ještě jsem nenarazil na žádnou hru, kde by se bitcoiny kupovaly. Jak to tedy s tím internetovým platidlem je ?

Odpovědi
autacek

Protože bys na to neměl 😉

anonym

to je snad úplně jasné, herní měna nesmí být spojena s žádnýmí náklady – v podstatě musí být naprosto bezcená, protože pro provozovatele je právě ten rozdílů mezi provozními náklady a tím co za virtuální měnu je ochoten hráč zaplatit přímo úměrný jeho ZISKu … kdyby virtuální měnou byly ve hráh bitcoiny tak by z toho provozovatel hry absolutně nic neměl 🙂

Drap

Bitcoin funguje, ovšem ne ve hrách. Při současné ceně cca 16500 dolarů , neví kolik bys jich tak asi mohl koupit.

Muffz

Vydavatel her potřebuje skutečné zisky. Je to stejné, jako by ti zaměstnavatel v práci neplatil penězi, ale firemními akciemi, které mohou růst i padat, ale dokud je neprodáš, tak nemáš, za co zaplatit byt a jídlo.
Tvůrci her si nemůžou dovolit takové riziko, že budou mít „něco, co teď má nějakou hodnotu, ale za měsíc to může mít tisícinovou hodnotu“.

luckykubrt

Jsem z toho jelen. Podle Drapa je cena asi 16500 dolarů a podle ge0rge by z toho provozovatel nic neměl, protože by byla naprosto bezcenná ? :o

Drap

Pokud je Bitcoin bezcený, proč jeho cena v podstatě stále stoupá?

Muffz

Cenu dělají lidé, kteří je ve velkém vykupují. Ve své podstatě je bc bezcenný.

luckykubrt

No v podstatě jde jen o vyobrazení symbolu na interneu. A i ty zlaťáky a diamanty jsou bezcenné obrázky. Ale bez nich by se nedali koupit výhody ve hře. Takže by tam mohli být klidně i ty bitcoiny… samozřejmě s úpravou, aby nebyli tak drahé, protože to by hra byla předražena ještě víc než je (asi tak kurs 1:1 neboli reálných 100Kč = virtuálních 100 BTC…). To už by se mohlo vyplatit, ne ? A podle toho by si každý herní vývojář nastavil ve hře svoje ceny. 😉