Proč se v obchodech nesmí fotit?

Co mi hrozí, když si vyfotím zboží, pošlu ho MMS, partnerce, aby mi schválila nákup nějakého zboží v akci ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

proč by se nesmělo to ani nevím taky fotím zvlášť nějaké zkomolené visačky

Další odpovědi
dědapetr

Nestane se nic,já fotím běžně a ještě se nic nestalo.

mosoj

Je to jenom záležitost prodejce. Pokud si to nepřeje tak halt to zakáže. Jaká je ale vymahatelnost to je již jiná, ale vykázat vás asi může.

Fidel

  1. je to kvůli konkurenci a prevenci vloupání (např. kdybyste si fotil pozici kamer
  2. Pokud si budete fotit zboží a zmerčí vás ochranka a klucí budou normální, tak vám slušně domluví, ať to příště neděláte (otázka čím budete fotit – mobil nebo foťák za sto tisíc – rozdíl)
  3. čistě teoreticky vás mohou vyvést ze supermarketu
  4. fotím si v obchodech, kde je to zakázáno také – zboží, které si možná koupím, ale potřebuju si to promyslet…

Džuls

Ešte som nepočula o tom, žeby sa to nesmelo. Osobne si často odfotím nejakú vec, ktorá sa mi páči a potom to ukazujem ostatným…

Itter

Už se mi v InterSparu stalo, že mě odchytil „falešnej nakupující“, že se tam nesmí fotit a může zalovat policii (fotil jsem cenovku).

Podobně v garážích v jihlavském Citiparku – v objektu je zakázáno fotit.

Na druhou stranu, v menších obchodech mě fotit nechali (když jsem se zeptal prodavačky).
(i v autosalonech, neradi, ale po vysvětlení, že jsou fotky jen pro vlasní využití, …)