Kepler

Proč se v některých dokumentárních seriálech, zejména válečných, stále opakují tytéž věty?

Spíše celé série vět i se scenériemi, klidně i 4×. Docela mi to jde na nervy.

https://pixaba­y.com/cs/tank-kreslen%C3%BD-film-arm%C3%A1da-vojensk%C3%A9-2024147/

Nejlepší odpověď
ivzez

Z jiného důvodu

Protože je scénárista placen „od slova“,
nikoliv za kvalitu scénáře.

Další odpovědi
aliendrone

Aby se co nejvíce natáhla délka dílu

Také mne to štve! Naprostá většina 40minutových rozvláčně nudných pořadů by se dala „zkomprimovat“ do cca 3–5 zajímavých minut!

Nedělám si žádné iluze o inteligenci „průměrného diváka“, je však frustrující, že v jeho prospěch se nebere ohled na REÁLNOU cílovou skupinu. Chápu, že Pepa z depa, který si nedokáže ani spočítat výplatu a při zaslechnutí podivného slova „procento“ na něj jdou mrákoty (návyk ze školních lavic) má své limity a je třeba na ně brát ohled.

Ruku na srdce – KOLIK takových Pepanů se bude dívat na populárně vědecký pořad o kosmologii, zabývající se temnou hmotou a vznikem vesmíru? A to když na jiném programu běží neverending story jako je „Ulice“ (jestli to ještě dávají – nwm) nebo dokonce fotbal?!?

Když už vidím podesáté logoanimaci názvu pořadu se stručným popisem „vocogo“, popáté se opakuje stejný fakt a taktéž „dosavadní stručné resumé“ – chce se mi bleet!! Přitom je jasné, že takový „náročný“ pořad Pepa z depa sledovat NEBUDE a ti, kteří ano prozměnu NEPOTŘEBUJÍ výklad formou „osvěty pro mentálně nedostatečné“.

Já bych tedy (kdyby to šlo) zvolil VŠECHNY odpovědi, protože si myslím, že každá z nich na tom má svůj podíl. (včetně souhlasu s ivzez, který bych ztotožnil s 3.možností anketní odpovědi) Smutným výsledkem takového „idiotpřístupu“ je pořad, na který se degeši stejně nekoukají a ti, kteří by ho rádi shlédli prozměnu nekoukají právě z důvodu jeho přílišné primitivnosti (pomalý informační tok = ztráta času, nuda)!

Moc dobrá anketa Keplere! (Ale stejně jsi oberZLOČINEC, žijící pro neplechy, pivo a babinec – to kdyby někdo nevěděl! ;) :D)

zjentek

Z jiného důvodu

Protože je to legální, zákon na toto nepamatoval a za toto jednání nehrozí postih.

Řešení: Ombudsman nebo petice a skrze „dobré mravy“ táhnout tvůrce ke zjednání nápravy.

marci1

Protože scénárista předpokládá, že co divák, to blbec

A jelikož si tak trochu už i připadám, válečné dokumenty již nesleduji. 🙂

Kepler

Já bych teda takové „dílo“ do distribuce nepustil. Podle mně to vzbuzuje dojem, že natvrdlému divákovi se všechno musí 3× opakovat, aby to pochopil. Zopakovat jednou, to bych ještě bral.

aliendrone

No to víš, že máč pravdu. Ale uvaž – dnešní megaumělci, pokud zrovna nepáchají svá artová veledíla (Michelangelo hadr!) MUSÍ z něčeho žít! A tak nám „umělecky“ (navíc dle svých vlastních intelektuálních měřítek, kde trojčlenka je neřešitelná záhada) servírují bláboly tak, jak si nejspíš sami myslí, že je to OK.

Už jen ten ubohý dabing některých pořadů – to jsou kolikrát TAKOVÉ 3,14čoviny, že jeden pochybuje, zda-li tvůrci vůbec dochodili základku! ;) :D :D