Michal Kole

Proč se v letadle nestlačí vzduch v kabině v prostoru pro cestující na hodnotu atmosférického tlaku 103 kPa ?

Odpadli by problémy s ušima a některým lidem se i v nižším tlaku hůře dýchá.

http://ona.id­nes.cz/zalehle-usi-v-letadle-pomohou-kelimky-i-polykani-f6j-/zdravi.aspx?c=A120615­_154058_zdravi_jup

Nejlepší odpověď
jpau

Jako člověku, který chce něco konstruovat by ti to mohlo dojít.

Trub letadla by byl zbytečně namáhaný → musel by být pevnější → těžší → vyšší provozní náklady → nižšší získ.

Doplňuji:
Já jsem idiot, Trup samozřejmě 😁