Otazník123

Proč se v lesích spaluje chrastí?

Má to nějaký význam? Myslím si totiž že les tak přijde o živiny které by se časem vrátily zpět do půdy a hlavně se úplně zbytečně vypustí další oxid uhličitý kterého není poslední dobou na zemi málo. Když si tím někdo bude doma topit tak to chápu ale jen tak to spalovat mi přijde naprosto zbytečné.

Nejlepší odpověď
Drap

Nespaluje se chrastí, ale větve z těžby. Spalují se proto, aby se les uklidil a mohl vysadit nový. Přirozené tlení trvá příliš dlouho, prostor zaroste trávou, maliním a křovým a bylo by obtížné nový les vysadit. Tam de to je možné a ekonomicky neztrátové, tak se to štěpkuje a vozí do kotelen. Kde jsou k tomu podmínky, tak se nechává i tlít, většinou v dlouhých řadách.

Další odpovědi
Kepler

Zakládat oheň se v lesích sice nesmí, ale lesníci na to mají zřejmě výjimku. K navýšení CO2 v atmosféře de facto nedojde, protože jde o obnovitelný zdroj. To množství CO2 bylo stromy nejdřív z atmosféry vychytáno fotosyntézou a po spálení té biomasy k tomu dojde znovu. K úbytku živin dojde jen částečně, to nejcennější jsou minerální látky obsažené v popelu a ty se recyklují.

mosoj

Doba pokročila. Dnes se zbytková dřevní hmota nespaluje, ale štěpkuje a štěpky se ponechávají v lese.

Lamalam

Pálí se to pouze minimálně. Pravdu má mosoj. Je vidět, že občas chodí do lesa.

redy

Drap já se stím psala, pak vymazala, a dobře udělala 🙂