zjentek

Proč se v každém druhém americkém filmu tabletky zapíjí alkoholem?

Napadlo mě, jestli oni ti amíci nepřičítají účinek alkoholu těm tabletkám! Bo co si budem – chlast zabere na všechno od tlaku, ředění krve přes psychinu po srdce a cévy, migrény, dostaví se chuť na jídlo a i veškeré bolesti přejdou. Jenže – k čemu jsou dobrý všechny ty prášky? Pak je druhá možnost – že za to Hollywood bere prachy od farmaceutik… Never mind, platí první otázka.

Nejlepší odpověď
anonym

Aby to vypadalo super cool.

Další odpovědi
Edison

Protože emejričani…??? Kdysi jsem narazil na stránku pravidel emejrickejch filmů. Co si jen tak namátkou pamatuji: Americká auta vybuchují. Americký nákup je do papírového pytle a kouká z něj bageta. Americká telefonní čísla začínají 555. A mnoho a manoho dalších NESMYSLŮ.

akaš

Já nevím, co je na tom divnýho. Večer zapíjím všechny prášky pivem, stejně jako moje 102-letá maminka. Jenom antibiotika ne, ty ztrácej po alkoholu účinnost a vzniká na ně rezistence. Když jsem si bral na rýmu prášky na alergii, zapíjel jsem je becherovkou a obvykle jsem byl do hodinky bez rýmy.
Dokonce třetí den po operaci bypassů přišel doktor, jestli mi rodina přinese Plzeň. Pokud ne, mám si prej poslat sestřičku, aby mi ji přinesla z bufetu, aby se mi zlepšila chuť k jídlu.
Ale v Americe nemůžou brát prachy od farmaceutickejch firem. Maji všechny léky ve stejnejch skleničkách. Za to by jim farmaceutická firma nedala ani korunu.

anonym

Takový american styl. Aby to přišpendlili.

Ametyst

To myslíš i Emmu Stone? 🙂 Já si naopak všímám, že se prášky ale vůbec nezapíjejí, jen se polknou nasucho. Aby si játra a ledviny přišly na své…

Kepler

No, pravda je, že ten alkohol má vždy PRŮKAZNÉ účinky, na rozdíl od farmaceutik. Už jsem si všiml, že jen málo prášků má uvedenou jako kontraindikaci alkohol. Například barbituráty, některá analgetika, antipsychotika a další oblbováky. Riziko ale není v neutralizaci účinnosti, ale naopak: účinky se sčítají. Když si třeba vezmeš Tramal a zapiješ to flaškou vodky, tak lítáš jako cepelín a raketoplán dohromady.

Arne1

Američani jsou nadlidé. Kromě jiného jsou schopni souložit oblečení. Tak proč by nemohli zapíjet prášky alkoholem ? Anebo neznají Paralen (Paraceptamol) který s alkoholem likviduje játra.

Edison

Keplerova odpověď je pravdivá. Když mě onehdá braly zuby v noci, vzal jsem si po půlce probdělý noci bolestí půlčika roháče… Nic to se mnou neudělalo, vzal jsem si druhou. Nic se nedělo, vzal jsem třetí.. Pořád nic. Tak jsem si dal panáka rumu… Ani nevim, jak jsem se dostal do postele, ale ráno ta kočka, co jsme měl… to jsem fak dlouho nezažil.

zjentek

(;(;(;

zjentek

Ach, Emmička… no, snad se kovídek ještě udrží a ty slibovaný vdavky brzy nebudou. Chtělo by to rychle navýšit a urychlit rozvolňování nařízení proti covidovi, bo PRÁVĚ V TOM já vidím jeho OBROVSKOU SÍLU! (;

Ametyst

Zjentek: Teď jsem ji viděla jako vojačku na Havaji, v jednom filmu s hvězdným obsazením- fakt je bezva!

zjentek

Jj, dobrá tam byla… dobrá… moc dobrá! (; Já jenom doufám, že ten Covid má ještě nějaký hodně dobrý potenciál.

zjentek

Edisne, ten nákup sisi splet s francouzským filmem! (;

Edison

Kdepak… Nespletl. I když jsem to viděl i ve Fr filměch, v US filmech se to stalo tak nějak základem „chodbových“ scén.

Ametyst

V US filmech jsou sáčky z hnědého recyklovaného papíru. Američani neposílají za prachy odpad do Číny, jako EUropani, spíše ho hodí do moře.

zjentek

No atakhle ho hodí do moře číňaňi… takže EUropík asi neví, komu zaplatit dřív, bo občan europík má klidné spaní a zeleně okolo furt dost.