Proč se v Kanadě nejezdí vlevo, když Kanada patřila pod Britské impérium?

Zajímalo by mě,proč se v Kanadě nejezdí vlevo jako např. v Austrálii,Velké británii když Kanada patřila do Britského impéria.Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

"Na počátku anglické kolonizace severoamerického kontinentu, byly anglické dopravní zvyky respektovány a v koloniích se jezdilo nalevo. Po dosažení nezávislosti na Anglii, byli všichni dychtiví zbavit se všeho, co připomínalo britskou koloniální minulost, a postupně přešli na jízdu vpravo (samozřejmě nelze opomenout vliv osadníků původem z jiných zemí než z Anglie). První zákon nařizující jízdu vpravo byl zaveden v roce 1792 v Pensylvánii, a podobné pak v New Yorku (1804) a New Jersey (1813).
.
Navzdory vývoji v USA, některé části Kanady pokračovaly v praktikování jízdy vlevo do doby krátce po druhé světové válce. Teritoria kontrolovaná Francouzi (od Quebecu po Louisianu) jezdila vpravo, ale teritoria obsazená Brity (Britská Kolumbie, New Brunswick, Nova Scotia, ostrov Prince Edwarda a Newfoundland) vlevo. Britská Kolumbie a atlantické provincie se přesunuly napravo ve dvacátých letech 20. století, ke shodě se zbytkem Kanady a USA. Newfoundland jezdil vlevo do roku 1947 a byl připojen ke Kanadě v roce 1949.
-
http://insider­.blog.cz/1103/proc-se-jezdi-vlevo-nebo-vpravo

Jízda vprava – souvislost s hranicemi s USA

USA mají velký automobilový trh a vyrábějí pouze automobily LHD, takže bylo pro hospodářství Kanaďanů ekonomičtější mít řízení vlevo, a tak kupovat levnější americké vozy.

Pokud by Kanada zůstala jezdit vlevo, automobily by byly dražší, protože by se Kanada musel spoléhat na dovozy ze zámořských zemí pro menš počet obyvatel, poptávka by nebyla tak velká, protože automobily RHD by nebyly tak levné jako americké automobily LHD.

Při rozdílné straně jízdy by bylo třeba vybudovat nové bezpečnější silnice, při překračování hrainic větší nebezpečí dopravních nehod, tím by mohlo dojít k omezování provozu při překračování hranic. Také by mohlo dojít k většímu počtu nehod při změně jízdy vlevo či vpravo.. Vyšší pojištění za dovoz,ená auta z Evropy, tedy i dražší doprava. .

USA a Kanada jsou velkými i obchodní partnery a řízení na stejné straně určitě přináší více výhod pro obě ekonomiky, protože obchod může plynout efektivněji. atd.

ttps://www.qu­ora.com/Why-does-Canada-not-drive-on-the-left-side-of-the-road-like-other-parts-of-the-former-British-Empire
.

Další odpovědi
Drap

Proto že byla zavedena jízda vpravo. Kanada patří k VB už jen víceméně symbolicky.