tominos

Proč se v hodinách biologie učíme o mlžích a hlavonožcích místo toho abychom pochopili základy zdravé a vyvážené stravy

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, do které chodíte třídy, ale biologie je biologie Je také potřeba k životu. Nikdy nevíte, co se vám bude hodit.

Biologie se i jiným způsobem zabývá člověkem, ale o základech zdravé výživy, zdraví se dovíte v jiném tématickém okruhu Člověk a jeho zdraví.

Už v přírodopise na 1. stupni by jste se měli dovědět o zdraví a zdravé výživě leccos, samozřejmě úměrně věku.

Stejně se dovíte o nebezpečí návykových látek, alkoholu, tabáku atd.

Samozřejmě i na 2. stupni ZŠ je zařazený předmět Výchova ke zdraví.

Tudíž vaše informace jsou nepřesné a matoucí.. Že by učitelé nedodržovali předepsané osnovy? Tak se jich zeptejte.

Další odpovědi
Gus_Fring

Protože zdravá strava se netýká pouze biologie, ale i chemie a občanské výchovy. Já bych ale řekl, že mlži a hlavonožci zajímaví jsou.
Přece jenom trojka z přírodopisu, no to je horší než… než… než trojka z dějepisu!
Dobrá, nebudu si dělat srandu, věřím, že trojku z biologie nemáš. Ale narážku na Marečku, podejte mi pero! jsem si nemohl odpustit.
Rovnou bychom mohli přeskočit i základy jiných předmětů a dostat se k pokročilým věcem. Takhle prostě školní systém funguje. Lehčí je pro učitele vysvětlit 6. třídě dělení měkkýšů, než metabolismus monosacharidů. A všechno to na sebe navazuje, tak se uč, abys neměl trojku!

Ametyst

Protože systém nemá rád jednoduchá a levná řešení. Úmyslně všechno komplikuje, abychom se v tom ztratili. Dokonce úspěšně vymazal souvislost mezi lékem a jídlem, které obojí prochází trávicím traktem a končí v krevním oběhu. Tato jednoduchá souvislost se ztratila, a lidé jedí cokoliv kdykoliv, a potom polykají prášky.

Bobek 2

Pokud by žák netušil, co je to plž a co je to mlž, a podobné základní věci, tak by pak nemohl rozumět ani například informaci, že podíl mlžů a plžů ve zdravé stravě má být vyvážený.

Ale je tu řešení. Pro ty žáky, pro které by všeobecné vzdělání na nějaké teoretické úrovni bylo příliš zatěžující, existují i různé zvláštní, speciální a praktické školy, kde je kladen důraz právě na ty čistě praktické dovednosti. Ale v rámci inkluze možná na tuto úroveň poklesne celé naše školství, aby se v tom ti prakticky zaměření žáci necítili tak osamoceni.