Proč se v ČR nepoužívají papírové tašky na nákup, ale všude maji jen igelitky?

Viděl jsem to ve spoustě filmů, takže to v některých zemích mají. Nebo je to proti EU legislativě? Příliš nákladná výroba? Je to nepraktické, když to nemá ucha, jako igelitka, čili se to musí držet jen za dno?

Nejlepší odpověď
johana 56

Papírové tašky se objevují v nabídce super/hypermaketů také v ČR.

Samozřejmě jsou dražší než ‚igelitky‘, ale je aké rozdíl v tom, jestli její obsah uloží zákazník v kufru auta, zaparkovaného ± 30 m od pokladny, nebo s ní absolvuje cestu tramvají, autobusem, vlakem několik desítek kilometrů…

Další odpovědi
tforro

Taky to nechápu. Ani nevím, kdy jsem igelitku napsledy použil. Jestli mám spotřebu 2–3ks za rok tak ještě možná přeháním. Když jedu na velký nákup, tak si všechno z košíku přeskládám do kufru auta buď do banánovek, nebo do ovosnářských bedýnek. A když je nákup menší, tak si jej odnáším v papírové krabici, kterou v obchodě někde seberu.
Stejně 90% lidí přijede k supermarketu autem, tak nevim proč to lidi cpou do tašek, ze kterých se nákup sype a ne do krabic…

Nuk nuk

Existují i papírové tašky s uchy. Ale problém je spíš v ceně. Igelitka je méně nákladná. Všimněte si, že u nás se i igelitky platí, pokud je v nabídce igelitka i papírová taška, ta papírová je za mnohem vyšší cenu, než igelitka. Navíc igelitka přeci jen vydrží v průměru o něco déle, takže je o ní i větší zájem.
(OSobně bych také němal nic proti papírovým, ale tohle je prostě realita.)

anonym

on Ti někdo brání používat papírovou tašku? můžeš si dát nákup klidně do pytle od brambor, nebo od cementu. kdyby je pořádně zpoplatnili, tak budou lidi nosit radši nákup po kapsách. viděl jsem v Tescu i nějakou spešl tašku čistě ekologickou.

bububabu

Protože ne každý má auto kam se snadno nákup v papírové tašce přenese. Ti co s nákupem musí chodit delší cestu by asi nedošli s nákupem v papírové tašce daleko, kolikrát i igelitky nevydrží :)

Mariii

Tak dneska už je to tak, za ty papírové mají vlastne v každém vetsim obchode a ty igelitkaly jako dřív už nerozdavaji ke každému nákupu. Nebo jsem si také všimla, že mají někde už i kompostovatelne tašky, myslím něco jako ty bio, https://tasky­.cz/material/ tady přidávám ukázku. Jinak potom si ještě lidi hodně i nosí své látkové.

vlajan1981

No, nevím kam chodíte nakupovat, ale ve spoustě obchodů (hlavně teda supermarketů), kam chodím nakupovat už jiné než papírové tašky pomalu neseženete. Jako ekologicky smýšlející člověk to určitě chválím, ale na druhou stranu, pokud máte velký nákup, tak jsou ty papírové tašky dost nepraktické, protože se lehce protrhnou.