Avatar uživatele

Proč se v ČR mluví o homosexuálech jako o teplých?

Mají snad vyšší tělesnou teplotu než heterosexuálové? Zajímalo by mě, jak to vzniklo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Slovo teplý (pro gaye) se k nám dostalo z němčiny . Arg. warm sein = být teplý, totéž Warmer. Užívá se místo dnešního obvvyklého Schwul(e) Když si zadáte toto slovo do Google, dostanete odpověď na etymologii.

http://de.wikipedia.org/…

Překlad.
http://translate.google.cz/…

"Poměrně nejméně hanlivé je v češtině přídavné jméno teplý a od něj odvozené podstatné jméno teplouš. Slovo teplý je v tomto významu překladem německého schwull, což je varianta přídavného jména schwüll znamenající horký, teplý, parný. Původ této metafory je spojen s přeneseným významem slova schwull jako tísnivý, obtížný, trapný, v dnešní němčině je však užíváno jako neutrální, a to běžněji než slovo gay."

http://de.wikipedia.org/…
http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

"Hanlivé označení pro homosexuály, vzniklo ze slova teplý, které je přeneseno z německého "schwul". Což v překladu mimo horký, teplý, znamená taky homosexuální. Toto slovo v německu není považováno za hanlivé"

Vytrženo z článku, více zde: http://cs.wikipedia.org/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Jednoduchý překlad. Tedy, to jsem si dala ...

1. Často byli gayové považování za zbloudilé, zavrhované. Pojem teplý byl přijatý v 17. a 18. století jako opak chladného - gayové přenášejí při aktu víc tepla větší námahou...

2.. Stofer v r. 1937 rovněž vycházel ze této skutečnosti. Navázal na berlínskou tradici - nazýval gaye "teplými bratry" - v oblasti erotické musí vydat víc energie, která způsobuje teplo. Tím jim vznikají hřejivé, příjemné pocity (zřejmé jiné než u heterosexuálů).
.
3. Heinz Küppe spojuje gaye s " tlakovým teplem" a vysvětluje význam spojení určité části těla - jako jakýsí "souhlas s tlakem v tomto místě ", tedy s příjemným pocitem tepla .

4. Vídeňské prostitutky pak tvrdí, že je to vysvětlení všeobecné, prtože jsou další jiné možností, zejména ve způsobu vyjadřování, a zabarvení hlasu.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

V druhém zdroji jsou navíc informace:

1.Gayové byli ve středověku upalování, tedy byl "teplí" od žáru ohně. .Obdobně americký výraz teplouš pochází z " tepla", které vznikalo při spalování otepi, když byli tito jedinci upalování.

2. Dkinner napsal ve své eseji, že sexuolog Magnus Hirschfeld vyslovil teorii, že kůže homosexuálů je teplejší než heterosexuálů.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.