Avatar uživatele

Proč se v ČR mluví o homosexuálech jako o teplých?

Mají snad vyšší tělesnou teplotu než heterosexuálové? Zajímalo by mě, jak to vzniklo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Slovo teplý (pro gaye) se k nám dostalo z němčiny . Arg. warm sein = být teplý, totéž Warmer. Užívá se místo dnešního obvvyklého Schwul(e) Když si zadáte toto slovo do Google, dostanete odpověď na etymologii. Okopírovala jsme ji.

Neupravený překlad.
http://translate.google.cz/…

Často to je nejnižší německé gay za "dusí" vrátil. V 17. Century, to byl standardní němčina a přijata v 18. Century, pravděpodobně ovlivněním antonyma chladné, [ v smyslný převedeny. Stará forma byla v 19. Století v dialektu Berlíně a Rotwelschen přenosu tepla na základě homosexuál. Gay je zaneprázdněn iv převýšení.

Storfer 1937 rovněž vychází ze skutečnosti, že by došlo nejprve v Berlíně. Jako možné vysvětlení, že má "teplé bratry" ven. Ti, význam mohou se vyvíjeli z toho, že " teplé "vůči ostatním mužům v erotických způsoby, které nejsou lhostejné (" cool "), ale hřejivý pocit. [

Heinz Küpper spojuje gay s "represivní tepla" a vysvětluje význam příslušné jamky jako "kývnutí na atmosféru v příslušných místech."

Vídeňská podvodníci a prostitutky jsou jazyk s gschwulsddich Nechť ("být geschwulstig") na gay znamenat "oteklé" náznaky možných dalších etymologií, zejména ve vztahu k způsobu řeči.

V Kottově německo-českém slovníku je vysvětleno Schwul = Parný, lépe než párný,, paření působící; zdychavičnět . = dušným, parným se státi,

Doplňuji:
Další vysvětlení i v odkazu:
http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

"Hanlivé označení pro homosexuály, vzniklo ze slova teplý, které je přeneseno z německého "schwul". Což v překladu mimo horký, teplý, znamená taky homosexuální. Toto slovo v německu není považováno za hanlivé"

Vytrženo z článku, více zde: http://cs.wikipedia.org/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Jednoduchý překlad. Tedy, to jsem si dala ...

1. Často byli gayové považování za zbloudilé, zavrhované. Pojem teplý byl přijatý v 17. a 18. století jako opak chladného - gayové přenášejí při aktu víc tepla větší námahou...

2.. Stofer v r. 1937 rovněž vycházel ze této skutečnosti. Navázal na berlínskou tradici - nazýval gaye "teplými bratry" - v oblasti erotické musí vydat víc energie, která způsobuje teplo. Tím jim vznikají hřejivé, příjemné pocity (zřejmé jiné než u heterosexuálů).
.
3. Heinz Küppe spojuje gaye s " tlakovým teplem" a vysvětluje význam spojení určité části těla - jako jakýsí "souhlas s tlakem v tomto místě ", tedy s příjemným pocitem tepla .

4. Vídeňské prostitutky pak tvrdí, že je to vysvětlení všeobecné, prtože jsou další jiné možností, zejména ve způsobu vyjadřování, a zabarvení hlasu.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

V druhém zdroji jsou navíc informace:

1.Gayové byli ve středověku upalování, tedy byl "teplí" od žáru ohně. .Obdobně americký výraz teplouš pochází z " tepla", které vznikalo při spalování otepi, když byli tito jedinci upalování.

2. Dkinner napsal ve své eseji, že sexuolog Magnus Hirschfeld vyslovil teorii, že kůže homosexuálů je teplejší než heterosexuálů.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3607
Zlatý Drap 2025
Zlatý led 1542
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1180
Zlatý quentos 1158
Zlatý mosoj 820
Zlatý gecco 817
Zlatý vagra 799
Zlatý iceT 662

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.