Proč se v českých filmech zakrývá značka vozů?

Je to nějaká hádanka, abychom se učili poznávat značky a modely aut? 😁

Přesněji v seriálech, které se momentálně vysílají.

Nejlepší odpověď
gecco

Ve kterých??
V mnoha filmech je naopak značka a typ vozu/ů součástí Product placementu…
😉
_____________­__________________
Tak zřejmě dovozce/prodejce nezaplatil – viz „skrytá reklama“…
😉

Další odpovědi
Hans51

Ne, o tajenku se určitě nejedná. Jde o snahu filmařů vyhnout se situaci, kdy by se v jejich díle objevila skrytá reklama, která je zakázaná.

Po doplnění Vaší otázky, resp. jejím zpřesněním pouze na okruh seriálů, je odpověď jasná. Stále jde o snahu vyhnout se skryté reklamě. Za její případné odvysílání by totiž nesli odpovědnost jak provozovatel televizního vysílání, tak i zadavatel skryté reklamy. Na dodržování zákazu dohlíží Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.