Proč se v Česku říká muzice hudba?!Kdy vznikl tento název ?

Doplňuji:
Odpověď mne neuspokojila na rozdíl od těch,co ji označili za užitečnou!

Nejlepší odpověď
annas

Slovo hudba ve staročeštině původně mělo významy: hudení na nástroji strunovém, smykacím; nástroj takový; nástroj hudební vůbec; zvuk hudení takového; hudba; das Spielen auf einem Saiteninstrument, Saiteninstrument, Musik;
Slovo pochází od slovesa hústi, hausti = hráti; tehdy dělati něco marného, neužitečného.

Slovo muzika pochází z řečtiny od slova múza jako druh umění. Slovo muzika se užívá v širším slova smyslu (tanec i zpět), nebo v užším slova smyslu jako hudba. Od kterého období se tento pojem užívá, nelze zjistit.

Staročeský slovník

Další odpovědi
Johny_r

Staročeské hudba původně znamenalo „smyčcová hudba“ nebo „smyčcový hudební nástroj“. Vyskytuje se jen v češtině, slovenštině a slovinštině (slovinské gódba však nejspíš pochází z češtiny). Od praslovanského *gǫsti („hrát na hudební nástroj“, viz housti).

Takže hudba jakožto podstatné jméno od slovesa housti (viz nouze naučila Dalibora housti). Po vzoru věštba od slovesa věštiti (a napdají mě další méně vhodné varianty ;).

stačí do googlu zadat hudba etymologie a je jasno. Ale proč se nezeptat 🙂

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/hudba

Andělé

No já,ač jsem hledala jak jsem hledala,nic podstatnějšího krom odkazu od Johny-r jsem nenašla. V něm je dle mého názoru podstatná tato věta:
Od praslovanského *gǫsti („hrát na hudební nástroj“, viz housti)

Takže slovo vzniklo z převzetí praslovanštiny…Po­čátky samostatného vývoje praslovanštiny se kladou do širokého rozmezí v 1. tisíciletí př. n. l., i když bývá někdy umísťován již do poloviny 2. tisíciletí př. n. l.
Je možné,že někdo bude vědět více..

hanulka11

já nevím nějak cítím… hudba je jen hraný projev a muzika je i se zpěvem …nebo se pletu…ale jak z toho ven ,kdy to vzniklo…