Proč se v České republice nesmí odpalovat ohňostroje…

a jiná zábavní pyrotechnika 2. a vyšší třídy v blízkosti kostelů, nemocnic, dětských zařízení či domovů důchodců?

Nejlepší odpověď
iwetax

Kostelů- asi to není vhodné (v kostele musíte být tiše) , Nemocnice – po narkoze, po operaci, s horečkou by pacientům rány vadili. Dětské zařzení- asi by to děti budilo, divili by se co se děje. Domovy důchodců- to pochopíte až vám bude 80.let. Ještě bych dělobuchy zakázala u psích útulků a Zoo.

Další odpovědi
venkovan

Většina obcí má svoji „protihlukovou“ vyhlášku, kde odpalování zvukových efektů je celoročně, s výjimkou Silvestra zakázáno.
Popravdě je to logické, ten hluk z rachejtlí apod, přesahuje hygienické normy a ve své podstatě je to jen zábava, ne nutnost daná třeba nějakou stavbou, úržbou staveb apod. I tam se stroje a zařízení které přesahují hranici povolené nermy nesmí používat v nočních hodinách a o svátcích mimo povoleno dobu. Víc je v zákonech a obecních vyhláškách.

anonym

Nelze hodnotit

Pravděpodobně Vám byl podvržen odkaz pro hodnocení. Pokud se domníváte, že se jedná o chybu, napište zprávu na info@odpovedi.cz.