Proč se v anketách občas zobrazuje „- 1%“ (mínus 1%) ?

Nejlepší odpověď
bolak

Web špatně dopočítává po zaorkouhlení.

Máš třeba anketu, kde jsou tři možnosti a každá má mít 33,333%, ale protože se u anket zezobrazujou desetinný místa, tak se to zaokrouhlí na 33%, ale 3/33=99, tudíž jedno procento bude v součtu scházet, ale protože je potřeba aby tu všechno štimovalo, web ho přidá k poslední možnosti, tudíž to bude vypadat následovně:

  1. 33% B) 33% C) 34% (i když všechny možnosti dostaly stejně hlasů)

To co uvádíš ty je ta druhá varianta. Máš v anketě 4 možnosti a hlasovalo 7 lidí.

  1. 3 lidi – 42,85% B) 2 lidi – 28,57% C) 2 lidi – 28,57% D) 0 lidí – 0%

web to ale zaokrouhlí na A) 43% B) 29% C) 29% F) 0% , tudíž v součtu pak bude vycházet 101% a aby to štimovalo, sebere se přebývající procento z poslední možnosti. Proto tam bude ta volovina –1% :)

Další odpovědi
Michal Kole

blbě oddladěný script