štamgast

Proč se užívá tato nadávka (není sprostá) a jaký má význam?

Medajle jedna stará rakouská vysloužilá. TV žrouti ví, z jakého seriálu je známá.
Doplňuji:
Já jsem vykopávka? No dovolte…

Nejlepší odpověď
annas

Doplním. Ne vždy je vykopávka jen ten, kdo vzpomíná na staré časy. Vykopávka je častěji synonymum pro starou ženu či babu, která ve své snaze být „mladá“ vypadá jako klaun třeba oblečením, je zmalovaná, předvádí se, smutně směšná, trapně trapná …

Další odpovědi
arygnoc

vykopávko!

řčení člověku, který vzpomíná (pořád), jak kdysi bylo líp, případně ignorantovi lpícímu na všem starém.

ale lze se setkat i s definicí, která se blíží českému spojení „starý peníz“ – něco známe, běžné (třeba v hospodě „štamgast“).