Kelt

Proč se už neuvádí na jízdence jméno řidiče?

Když jsem jel dříve autobusem, řidič mi prodal lístek a na lístku bylo uvedeno jméno řidiče. Dnes mi stejný řidič prodá jízdenku, kde je uvedeno u řidiče pouze číslo. To je všechno kvůli ochranně osobních údajů? Děkuji.

Odpovědi
led

Na prípadnú identifikáciu šoféra v prípade potreby to stačí.
Mená na cestovných listkoch si síce nepamätám, ale kedysi v „praveku“ bolo meno napísané vpredu autobusu: „Dnes vás vezie: meno“ (nie priezvisko)

Myslím, že podstatnejšie než meno šoféra je, pokiaľ si plní svoje povinnosti, či vás bezpečne dovezie do cieľa vašej jazdy.