Nassin

Proč se už na obyčejný chleba nerazí zkratky dnů, jak tomu bylo za zlatých časů?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Když je většina chlebů vyrobena ze zmrazeného polotovaru, tak to dost dobře nevypovídá o stáří chleba. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Protože za dnešních zlatých časů si už nikdo starý chleba prodávat jako čerstvý netroufne, protože by mu to zákazníci vrátili i s úroky.

zjentek

Protože co se neprodá téhož dne, kterýho se pečivo vystaví na pult, se později vyhodí, daruje, ale nejčastěji levnějc prodá někomu, kdo ho dále zužitkuje (mimo jiné jak píšeš v diskuzi).

elkon

Protože tenkrát ještě šlo o zákazníka, dnes jen o kšeft. Přeci nemohou potřebovat, aby na chlebu bylo vidět, že je tři dny starý.

Drap

A k čemu by to bylo? Většina dnešních chlebů už druhý den neni k jídlu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Teď marně přemýšlím, kdo je blbější: jestli „Nassin“, který si myslí, že chleba jde „ušit, rozmlet a znovu upéct“ nebo Ametyst, která si myslí, že „většina chlebů je vyrobena ze zmrazeného polotovaru“ 😉

Nassin

Pepa25
Přesný postup jsem nevěděl až do chvíle, než jsem si přečetl zprávu SZPI.
https://www.szpi­.gov.cz/clanek/jak-je-to-se-starym-chlebem-pry-se-z-nej-pece-chleba-novy.aspx

… a to, že jsi mne nazval blbcem ti odpouštím.

Pepa25

Takže nepřiznáte chybu, co? V odkaze se jasně píše, že „Objem ztvrdlého chleba v těstě je jen několik málo procent“ a „takto se ztvrdlý chléb využíval vždy“ Takže vaše původní tvrzení "V dnešních zlatých časech neprodaný chleba usuší, rozemelou a upečou "čerstvý"" byla normální lež.

Nassin

Proč bych měl přiznat chybu? Vždyť jsem psal, že postup jsem zjistil dodatečně.
A k tomu, že je starý chleba přidáván v málo procentech neznamená, že starého zůstalo kvantum.

Ametyst

Pepa25: Dnes si každý všimne, že se vše vyrábí co nejrychleji a pro co nejrychlejší zisk. Zmrazený polotovar je ideální. Jen blb ignoruje realitu.

Nassin

Pepa25
Kdy žiješ. V dnešních zlatých časech neprodaný chleba usuší, rozemelou a upečou „čerstvý“.