Syd

Proč se uvádí, že je potřeba být v aerobním pásmu, aby mohly růst svaly?

Myslela jsem napřed, že svaly vznikaj při vysoký zátěži, tedy kvůli vysokýmu tepu, ale zjistila jsem, že vznikaj tak, že se používáním poškozujou a potom narostou silnější. Co s tím vším ale má ten vysokej tep?

Doplňuji:
Oprava: anaerobním

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.spor­tvital.cz/spor­t/vyziva-ve-sportu/dalsi-clanky/aerobni-versus-anaerobni-fyzicka-zatez/

Hodnota tepu bývá měřítkem, pro to v jakém režimu spalování se tělo nachází. Není dobré tělo fyzicky zatěžovat na kyslíkový dluh.

Tak jo, o kyslík jde až na prvním místě.

Další odpovědi
anonym

o kyslík ani moc nejde, ale lepší, než stokrát zvednout půlkilovou činku, je lepší zvednout desetkrát osmikilovou.-nejlépe je zvedat párkrát, ale každý den a musíte vědět, jak je zvedat.
jde o to, že ty svaly vystavujete zátěři a ony prostě pochopí, že jste náročný a potřebují se světšit-zlepšit.

jendahun

Možná se pletu,že za ty roky,co už aktivně nesportuji,že se něco změnilo a vědecky jinak zdůvodnilo,ale cvičení v aerobním pásmu má vliv na spalování tuku a snižování nadváhy.Na růst svalů,nabírání objemů platilo: velké váhy po kratší čas,s delším odpočinkem zařazeným mezi série,menší počet opakování.Vzniká kyslíkový dluh a tvoří se ve svalech kyselina mléčná,která způsobuje únavu a bolest svalů.Nižší váhy,velký počet opakování,nižší počet tepů = spalování tuků a vyrýsování. Tréninková pásma
Druh zátěže % MTF Subjektivní pocity
Lehké aerobní cvičení,spalují se tuky 55–70 Při zátěži můžeme konverzovat,cítíme se uvolněně
Středně těžké aerobní zatížení,náročnější na spotřebu kyslíku 70–80 Zvyšuje se dechová frekvence,začínáme se potit
Anaerobní práh 80–85 Velmi intenzivní cvičení, zvyšuje se tepová frekvence, potíme se a dýcháme s námahou
Kyslíkový dluh., cvičení nelze vydržet delší dobu 85–90 Nemůžeme popadnout dech, nadměrně se potíme
Anaerobní cvičení, krátkodobý maximální výkon 90–100 Maximální zatížení, dusíme se a nadměrně potíme