Proč se u potápění používá někdy místo vzduchu tzv. Nitrox?

Co to má za výhody?

Viz:

Unified Team Diving (UTD) je potápěčskou organizací vycházející z filosofie DIR. Byla založena v Kalifornii někdejšími GUE instruktory Andrew Georgitsisem a Jeffem Seckendorfem. UTD jako dýchací médium nepoužívá vzduch, základní dýchací směsí je nitrox 32, případně pak další dle typu ponoru.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­nified_Team_Di­ving

Odpovědi
anonym

Po Nitroxu se potapěči cítí méně unavení , a tím pádem můžou ponor trochu prodloužit .

Dochy

cs.wikipedia.or­g/wiki/Nitrox
Tam píšou: nižší únava, menší riziko nemoci z dekomprese apod. (možnost rychlejší dekomprese dříve možný další ponor…) Rizika: Otrava kyslíkem, nebezpečí výbuchu