Avatar uživatele
Frogman

Proč se u některých online plateb musí vyplňovat jméno držitele platební karty?

Proběhla by platba, kdybych uvedl jiné jméno, nebo třeba udělal v tom jméně překlep?

Zajímavá 0 před 1486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Neproběhla. Je to součást identifikace tý karty. Čili ne u některých, ale u všech, kde jde o jednorázovou platbu kartou. Stejně, jako doba platnosti. Prostě to jsou další identifikátory.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Záleží na nastavení platební brány. Vždy musí být zadáno číslo karty, expirace a cvc/cvv. Jméno je další údaj, IMHO jen pro kontrolu (ještě ověřím). V případě 3D Secure je nutnost v dalším kroku zadat kód.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

No, to by mě taky zajímalo. Nedávno mi přišla podezřelá menší platba dokonce s žádostí o číslo platební karty. Když jsem se s tím problémem svěřil tady, platil jsem za blbce (když jsem číslo poslal a pak pro jistotu kartu zablokoval), ačkoliv tento postup je běžný třeba u Pay Pal. Abych musel vyplňovat jméno, s tím jsem se ještě nesetkal. Pro jistotu posílám jenom platby, které vyžadují jen anonymní číslo účtu. To je pro identifikaci naprosto dostatečné.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Také jsem se tomu divila. Je to prostě další údaj pro banku, aby uvolnila peníze k platbě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

@Edison, u všech se jméno zadávat opravdu nemusí. U všech se zadává jen číslo karty, datum platnosti a 3místné číslo zezadu.

před 1486 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

S tyím jsem se nesetkal. Mno.. asi fak záleží na platební bráně. Zbytek ale sedí. Platba neproběhne, pokud je jméno vyžadováno a nezadáš ho.

před 1486 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek