Frogman

Proč se u některých online plateb musí vyplňovat jméno držitele platební karty?

Proběhla by platba, kdybych uvedl jiné jméno, nebo třeba udělal v tom jméně překlep?

Nejlepší odpověď
Edison

Neproběhla. Je to součást identifikace tý karty. Čili ne u některých, ale u všech, kde jde o jednorázovou platbu kartou. Stejně, jako doba platnosti. Prostě to jsou další identifikátory.

Další odpovědi
Pepa25

Záleží na nastavení platební brány. Vždy musí být zadáno číslo karty, expirace a cvc/cvv. Jméno je další údaj, IMHO jen pro kontrolu (ještě ověřím). V případě 3D Secure je nutnost v dalším kroku zadat kód.

Kepler

No, to by mě taky zajímalo. Nedávno mi přišla podezřelá menší platba dokonce s žádostí o číslo platební karty. Když jsem se s tím problémem svěřil tady, platil jsem za blbce (když jsem číslo poslal a pak pro jistotu kartu zablokoval), ačkoliv tento postup je běžný třeba u Pay Pal. Abych musel vyplňovat jméno, s tím jsem se ještě nesetkal. Pro jistotu posílám jenom platby, které vyžadují jen anonymní číslo účtu. To je pro identifikaci naprosto dostatečné.

Ametyst

Také jsem se tomu divila. Je to prostě další údaj pro banku, aby uvolnila peníze k platbě.

Frogman

@Edison, u všech se jméno zadávat opravdu nemusí. U všech se zadává jen číslo karty, datum platnosti a 3místné číslo zezadu.

Edison

S tyím jsem se nesetkal. Mno.. asi fak záleží na platební bráně. Zbytek ale sedí. Platba neproběhne, pokud je jméno vyžadováno a nezadáš ho.