Kepler

Proč se u nás nevyrábějí fortifikovaná piva?

Třeba něco jako Tequila beer (vynikající!). Když jsme taková pivovarská velmoc…Místo toho se vymýšlejí všelijaké srágory s ovocnou příchutí. Myslíte, že by něco takového mělo u nás úspěch?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože fortifikace patří k vínu a ne k pivu. Pivní velmoc, jakou jsme my, nepotřebuje prznit vyhlášená piva nějakou matlaninou. Ovocná piva neřeším, to je jen módní výstřelek, který nemá s pivem moc společného.

Další odpovědi
Ametyst

Myslím ze ne.Bydlíme moc blízko Německa, tak se vyrábějí ovocné a čokoládové srágory, jak píšeš, pro Němce. Mně by současný sortiment stačil , a bez plastových lahví, prosím.

dubraro

Vyrábějí, ale ne ve velkém. Malé pivovary už vyzkoušely všechno možné.