M2

Proč se u mikrovlnné trouby

točí pokaždé otočný talíř střídavě na opačnou stranu?

Nejlepší odpověď
tom004

Je to dáno konstrukcí motoru a vysvětlení je jednodušší otevřít odkaz a pokusit se rozumět. :)

Zdroj: http://elektri­ka.cz/data/clan­ky/jednofazove-motory

Další odpovědi
iceT

U každé MT asi ne,měla jsem jednu,tam se talíř točil pořád stejně.Na té co mám teď se točí oběma směry.

arygnoc

Je to proto, že mikrovlny, které jídlo „ohřívají“ (což není až tak pravda, oni ho na buněčné urovni jom rozkmitají), nejsou v prostoru mikrovlnky rozloženy rovnoměrně.
Aby byl pokrm rovnoměrně ohřátý, musí se pohybovat.