zvonisek

Proč se tvoří v uších maz?

Dá se zapálit? Hoří jako svíčka? Hoří jako svíčka? Jak dlouho vydrží hořet?

Nejlepší odpověď
brillant

Ušní maz (cerumen) je nažloutlá tělní tekutina v uchu lidí a mnoha savců, jejíž úlohou je chránit citlivou kůži vnějšího zvukovodu a vytvářet ochranu proti infekcím. Udržuje v uchu správné prostředí (např. vlhkost).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ušní_maz

Další odpovědi
Drap

Tvoří se proto, aby chránil zvukovod. Vzhledem k tomu, že obsahuje jistou část tuku, tak by za určitých podmínek hořel. To, že by hořel jako svíčka, je nesmysl.