Avatar uživatele
anonym

Proč se tvoří u mužů, ve většině případů, nejdříve kouty a později to přejde v dlouhé čelo (pleš)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, fcoop, anonym, Hohny před 4206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vlasy se mohou začít ztrácet na skráních (zvláště v oblasti koutů) a na vrchu hlavy kdykoliv.
Ke ztrátě vlasů u mužů, která má sklon být dědičná, dochází především v místech na skráních (zvláště v oblasti koutů) a na vrcholu hlavy (tzv. kolečko). To je zapříčiněno nadměrným nožstvím chemické složky v organismu nazývanou dihydrotestosteron (DHT), jež způsobuje, že vlasové kořínky produkují slabší a slabší vlasy, které postupně přestanou úplně růst.

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů tedy e androgenetická alopecie, tedy citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron, která se dědí generačně. Pokud je hladina testosteronu v krvi vyšší, obvykle se ničí vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Proto muži plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy mají hladinu testosteronu nejvyšší

http://hustevla­sy.cz/informa­ce-pro-muze.php
http://www.me­daprex.cz/cs/ma­gazin-krasy/zamereno-na-muze/proc-muzum-padaji-vlasy-48.html

.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Podle toho jestli partnerka intenzivně muže k sobě tiskne nebo odstrkuje!?…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tento problém způsobuje hlava mezi koleny .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hohny

Sám doufám, že to není pravidlem. Totiž je mi 22let a mám celkem dlouhé kouty (fakt dost) a furt se bojím, že budu brzo plešatý. Rodiče ve svých 52 letech mají pořád hlavu plnou vlasů, takže v dědičnosti to nebude. Co myslíte vy? Mám se bát?

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

taky mám kouty, říkám tomu parcela na parohy. Vůbec se tím nezabývám, -annas- ale čapka je dobrá, v zimě hřeje a v létě chrání před sluncem.

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Rovněž se domnívám, že geneticky snad ne. Ale jsou i příčiny, jak si můžete přečíst.
Netrapte se už teď. Třeba kvůli té ženě, která bude řešit vaše vlasy. Přece kvůli vlasům nevyděláte méně peněz, ale ušetříte za šampony, za holiče, za hřeben… SIce budete mít zřejmě výdaje za pokrývku hlavy, ale ta vydrží více let… Nepřemýšlejte nad tím, jsou jiné kvality než vlasy …

před 4206 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek