annas

Proč se třem gólům nebo vítězstvím v řadě říká hat-trick?

Z čeho toto pojmenování vzniklo?
Doplňuji:
Mně opravdu zajímá původ tohoto pojmenování.

Nejlepší odpověď
quentos

Je to jen legenda, ale snad je na ní něco pravdy.

„Hat“ je v angličtině „klobouk“. Krátce po 2. světové válce se v Torontu setkal místní obchodník Sammy Taft s útočníkem družstva Chicago Black Hawks Alexem Kaletou. Podle oné legendy Kaleta před tímto setkáním navštívil Taftův obchod s tím, že si chce koupit nový klobouk, nemá však na něj dost peněz. Taft s ním udělal dohodu, že jestli ten večer během utkání proti družstvu Toronto Maple Leafs („Torontské javorové listy“) skóruje tři góly, dá Kaletovi klobouk zadarmo. Tak se ten večer – 26.1.1946 – opravdu stalo a Taft slib splnil.

podle anglické Wikipedie

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Hat-trick

Další odpovědi
hanulka11

byly tři /když dá jeden hráč za sebou 3 goly /
nebo tři výtězství za sebou

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Hat-trick&ei=RD7BTLbkC5­HtsgaS9oWZCA&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=3&ved=0C­C4Q7gEwAg&prev=/se­arch%3Fq%3Dhat­%2Btrick%26hl%3Dcs%­26rls%3Dcom.mi­crosoft:cs:IE-SearchBox%26rlz%­3D1I7ADRA_cs%26prmd­%3Div