aandromeda

Proč se transplantace provádí v noci?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem článek: Nejvíce transplantací probíhá v noci – Barbora Neubergerová
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/nejvice-transplantaci-probiha-v-noci/

„Nejvíce se operuje v noci
Přestože proces darování a transplantace orgánů vypadá jednoduše, není tomu tak. Vše vyžaduje přesné plánování a vzájemnou koordinaci. „Oznámení o potencionálním dárci orgánů přichází do transplantačního centra nejčastěji v odpoledních hodinách. Od té doby musí dojít k potvrzení možnosti odebrání orgánů, jejich odebrání a převezení do centra s tím, že v centru musí zároveň proběhnout celá předoperační příprava příjemce. Většina transplantací se tak začíná kolem půlnoci a končí v brzkých ranních hodinách,“ uzavírá profesor MUDr. Robert Lischke, Ph.D.“

Další odpovědi
Funna

„Oznámení o potencionálním dárci orgánů přichází do transplantačního centra nejčastěji v odpoledních hodinách. Od té doby musí dojít k potvrzení možnosti odebrání orgánů, jejich odebrání a převezení do centra s tím, že v centru musí zároveň proběhnout celá předoperační příprava příjemce. Většina transplantací se tak začíná kolem půlnoci a končí v brzkých ranních hodinách,“

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/nejvice-transplantaci-probiha-v-noci/
Doplňuji:
anas – vidím, že máme stejné zdroje 🙂

jjj123456789

Protože v noci je větší klid, takže personál není tolik vytížený a může se tomu vícevěnovat.