huxa

Proč se tolik lidí chce stále připojit k Rusku?

Potraviny tam mají stejně drahé jako my, občas o trochu dražší, průměrný plat o 2000Kč menší než my, platový medián také velmi nám podobný, ovšem minimální mzdu pouhé 3 tisíce Kč. Kvalita ruských potravin je daleko za těmi našimi, byť klidně dováženými z Polska (třeba takový chutný ruský chléb), korupce je také daleko vyšší, jestli vám vadí nízký plat, začít podnikat je také daleko obtížnější a bez porušování zákonů ve velké míře se neobejdete.
Proč tedy tolik lidí se chce k Rusku připojit? Je to pouhý dozvuk velmoci SSSR a nebo to má stále nějaké reálné opodstatnění?

Nejlepší odpověď
klumprt

Pokud mluvíme o českých občanech, tak já neznám a ani jsem neslyšel o nikom, kdo by se chtěl připojit k Rusku. Asi jich pár existuje, ale je to parta statisticky významná asi tak jako … (teď mě nic nenapadá)

Další odpovědi
NikkiHeat

Připojím se ke kolegům že tvrzení že se chce spousta lidí připojit k Rusku je mírně zcestné neb nikoho takového neznám. Nejspíš si to pleteš s tím že spousta lidí z různých fór se názorově přiklání k Rusku (což neznamená že se chtějí připojit) protože vidí jakým způsobem je vedena mediální válka proti Rusku, jak je neustále osočováno z rozdmýchávání konfliktu na Ukrajině přičemž pravdou je pravý opak. Zkrátka spoustě lidí tento styl boje EU a USA proti Rusku skrze Ukrajinu vadí.....

Mirdas

Ze strachu z možných následků kdyby se tak stalo násilnou formou a o nich by se vědělo že byli proti.
Nebo také z určité najivity a neustálého sebeklamu.

suaeda

Obyčejných lidí, kteří by se chtěli připojit k Rusku moc neznám, ale znám pár známějších osobností, kteří jej stále obhajují, a naopak pranýřují EU. Nebudu jmenovat, ale každému dojde koho myslím. Předpokládám, že jsou z minulosti napojeni na určité složky v Rusku.

mosoj

Tak si objektivně zjisti jaké to na Ukrajině bylo a je !!! a nemluv o korupci když o té ukrajinské nemáš ani páru !!!
Hlavně je to ale volba těch lidí a ne tvoje.

Doplňuji:
Tak na naši republiku mně ani nenapadlo na to vztahovat. Nicméně lézt do zadku se nevyplácí ani do leva ano do prava.

Agneta

Huxo že jsi proamerický což implikuje protiruský? A chceš si zanadávat na Putina, jaký je to antidemokrat a despot.
+++
V porovnání s Amerikou, měřeno evropskýma očima to i sedí, ale viděno očima jiných to už nesedí. Americe pasoval ten ochlasta, co byl před ním, co Rusku mimořádně škodil, a jsou z Putina nešťastní, protože dostal Rusko z ekonomické úrovně Belgie(Rusko spadlo za ochlasty na 4 % SSSR-bruttoproduktu)na páté, nebo čtvrté místo na světě, založil BRISC, a tím USA odsunul z pozice aktéra na pozici diváka. Na úroveň v Rusku se může každý víšco, důležitá je jen celková síla, která mu samozřejmě zajistí patřičnou úroveň(zrovna jako Číně), neboť mu (na rozdíl od Čecháčků v EU)nikdo nestojí v cestě. Je jasné, že jeho úspěchy budou mít v zahraničí i sympatizanty. Já třeba mu moc fandím, a tím pádem Rusku. Na druhou stranu jsem ale největší nepřítel SSSR, ale to je minulost o které se nemusíme bavit. Rusko je jiné, nebyla tam žádná lustrace, jdou svojí cestou, a to bude přinášet výhody, protože jsou suverénní – a tak nemají „cikány“ a problémy s „diskriminací“, „kvótou“ a další hovadiny , které Česko muselo importovat z EU. Možná těm lidem, o kterých mluvíš, chybí česká státní suverenita, vadí jim ten „rozprodej“ Česka, ta neřešitelnost „cikánské otázky“… mě to taky vadí.

huxa

Kvalita této poradny už vážně naprosto upadla. Pět odpovědí a pouze dvě byly doopravdy odpovědi, zbytek naprostý spam…

huxa

Na Ukrajině to doopravdy bylo a je stále docela špatné, ovšem přechodem k Rusku by si moc nepomohli, resp. doopravdy si moc nepomohli.
Ano, je to statisticky nevýznamné procento, ovšem stále jsou i u nás tisíce a desetitisíce lidí, kteří by rádi znovu spadali pod východ. Chtěl bych vědět, proč tomu tak je.