aevul

Proč se ti, kteří námi pohrdají, neodstěhují?

V mnoha odpovědích a diskusích jsme si všiml lidí, kteří plivou na Česko, urážejí obyvatele, zesměšňují naše hodnoty a náš systém, pohrdají naši historii. Proč zde takoví lidé žijí, proč se neodstěhují jinam? A byli by jinde šťastnější, nebo by plivali i na svou novou vlast?

Nejlepší odpověď
paul1

Možná se jím nelíbí žít spokojeně. Znal jsem pár takových, např. ve Švýcarsku , kteří jim nadávali do sýrových hlav. Nechápal jsem to. Přitom by jim měli poděkovat za to, že je přijali, dali možnost slušně a v dostatku žít. Jsou prostě povahy, které by nebyly spokojené ani v nebi

Další odpovědi
aliendrone

Šmarjá a PROČ by se zrovna oni měli vystěhovat? Nebylo by LEPŠÍ kdyby místo toho, aby se sami stěhovali poslali zhovadilé šmejdy na kulturně-rekreační pobyt směr znovuotevřený Mauthausen a ARBEIT MACHT FREI!? To aby poznali o čem je skutečný život a adekvátně upravili své pomatení směrem k realitě? ;) :)

BTW – to „odstěhování se“ nejde ani z HUMANITÁRNÍCH důvodů! Kdyby se to uskutečnilo, tak ti zbylí do čtvrt roku chcípnou hladem a žízní bez léků ve tmě a mrazu. Uznej, že dát prosystémovým dobytkům možnost NAPRAVIT SE PRACÍ je mnohem etičtější přístup. Podotýkám, že tohle NEMÁ nic společného s „pravdou a láskou“, je to jen pragmaticky obyčejný lidský přístup. :D :D :D

Napadlo tě položit si otázku OPAČNĚ? Proč se neodstěhuješ TY, když se ti tví spoluobčané nelíbí? Já vím, to tě NENAPADLO. V logice tobě podobných entit VŽDYCKY MUSEJÍ „TI DRUZÍ“, ty jen „můžeš, ale JEN když se ti CHCE“! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

df

Vlast je jen jedna, tam, kde ses narodil. Je jednodušší si postěžovat, zanadávat si, než se přestěhovat do jiné země. Ještě jsi mladý a vše nějak dost osobně prožíváš. Ono tě to věkem přejde, panáčku.

Disraeli

Já pliju na ČR a odstěhoval jsem se. ;) Ale taky by mě zajímalo, které ty hodnoty myslíš? :P Většina hodnot už je právě minulostí a to hodně dávnou. Plno zaniklo už před (víc jak) 100 lety, některé další přetrvaly a byly tu i třeba za komunistů, ale i ty už jdou dnes z větší části pryč.
Laskatvost, dobrota, přátelství, vstřícnost, slušnost, pokora, jsou ty tam… Kámo, bydlíš vůbec v Česku? Je to samý egoismus, urážky, nadávky/vulgarity, předsudky, nenávist. Velká města i vesnice. Né všichni, ale VĚTŠÍ část společnosti ano. Protože společnost jde do..... To už si domyslíš.

Proti historii snad nikdo nic nema ani není důvod odsuzovat historii a vše, co je s ní spjato. Minulost je minulostí, ať byla jaká byla (a to docela dobrá). Problém je dnešek, dnešní společnost a poměry. Na obyvatele a hlavně i na systém je zcela oprávněně nadáváno. Jestli důvody nevidíš, tak máš ultra růžové brýle a klapky na uších. Mravy a morálka jdou dolů a systémy jsou na nic, politický nebo ekonomický.
I lidé, co nadávají na Česko tam klidně mohou spadat, tedy do té vulgární a podobné skupiny. Protože důvody nadávat na ČR je spoustu, od těch skutečných po ty směšné. Jsou lidé, co nadávají na všechno (a to není minorita)… ale poděkovat můžeš právě společnosti, současnému stavu státu. Dekadence nepramení z domácností ani z individualismu, ale z vedení a organizování společnosti, jejího směru. Stát má takové občany, jaké si vychová, takové poměry, které si zařídí.

zjentek

Jaké hodnoty? Například?

Ryba smrdí od hlavy. Až (pokud) na hradě bude A. Babiš, všechno o čem píšeš se ZÁKONITĚ změní 🤷‍♂️

Taky je dobré si uvědomit, že ne všichni, kteří se narodili v poklidném komunistickém Československu, mají zájem/sílu se stěhovat z nynější ČRdele 🤷‍♂️

Pepa25

Ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by někdo z těch, kteří zde žijí, „plival na Česko, urážel obyvatele, zesměšňoval naše hodnoty a náš systém“. Takže neumím odpovědět.

jirka F

Podle mně jsou tyto lidé duševně nemocný nebo si jen nevidí do vlastní pusy.

Abcdefgabc

Protože si v hloubi duše uvědomuji,že i kdyby se odstěhovali tak by plivali pořád. Na cokoli nebo kohokoli. Nejde totiž o zemi ani o nic jiného. Vždy jde jen o toho dotyčného který právě plive. Měl by začít u sebe . Věčné brblani a negativita mluví o něm. Takový člověk není spokojený. Má starosti které by měl vyřešit

aevul

df: naopak, čím jsem starší, tím hůř tohle nesu. Za takové lidi nasazovali životy legionáři v první světové, vojáci ve druhé světové, třetí odboj?

aevul

Zjentek: ano, až bude na Hradě Babiš, pak se opravdu hodně změní – místo aby emigrovali ti, kteří tuto republiku a její obyvatele nenávidí, emigrují ti, kteří ji naopak mají rádi.

zjentek

aevul>>>https:­//youtu.be/N7XBBeq2­pnQ?t=258

Ametyst

Ne, ti, co mají republiku rádi, půjdou konečně do politiky, protože se na to kolonizování ČR Západem už nedá koukat. Pro Západ je ČR jen užitečný idiot a otloukánek z Východu, kterému stačí krmit se západními odpadky. To byl přece cíl vstupu do EU- mít nás pod kontrolou, zničit nás jako konkurenci a navozit sem jejich druhořadé zboží za evropské ceny. Pro české obyvatele s třetinovymi platy než jsou na Západě.

aevul

Jak souvisí Babiš na Hradě a vstup do politiky proti EU?

A proč máš třetinovou mzdu? Zkus pracovat víc a líp, být pro zaměstnavatele důležitou a budeš mít větší mzdu a lepší benefity. Já si na svou mzdu stěžovat nemůžu, je fajn.

aevul

Aliendrone: k otázce jsi mě inspiroval právě ty. A věř mi, že bez tebe a tobě podobných by tu bylo líp

zjentek

Aevul be carefull, chováš se jako ošklivý drzý háďátko natřásajíc se kousíček před mangustou 🤷‍♂️

aevul

A proč se neodstěhuju já? Protože pořád vás není většina. Až bude, nebudu chtít mít s vámi nic společného. Ale zatím jste menšina, která plive na většinu. Evidentně vám to vadí, tak proč se neodstěhuješ? V KLDR by tě jistě uvítali jako hrdinu propagandy – přišel z prohnilého západu!

paul1

Plný souhlas. Znám pár takových lidí. Většinou zamindrákovaní, neumí si užívat života, zažili nějaké zklamání a neumí se s tím vyrovnat. Já jsem prošel pár zemí, dost bylo takových, kde bych žít nechtěl. A žije tam hodně lidí spokojeně, umí se s tím vyrovnat.

zjentek

A já prošel pár zemí a žít jsem chtěl VŠUDE. Nevidím nic extra na ČRdeli 🤷‍♂️

Disraeli

Přesně zjentouši!, navíc na opravdu mnoha místech je X lepších věcí, než v Česku, včetně přírody, krajiny, krásy, architektury, lidí/mravů, kultur, ale i třeba ekonomiky, politiky a spol.

Ametyst

Paul1: Opravdu? Snad je na čase najít si jiné informace než od pražských mainstreamových pisálků, kteří nejsou schopní si ani datum zprávy ověřit.
Tři doporučení vnitráckého KRITu (Krizového informačního týmu ministerstva vnitra):

  1. Anonymizovaný monitoring nálad ve státní a veřejné správě. Včasná identifikace osob, které mohou šířit antisystémové nálady a jejich zapojení do dialogu.
  2. Vytvořit a zlepšit interní komunikační kanály, které umožní obousměrnou komunikaci po vertikální ose.
  3. Aktivně a empaticky sbírat kritické podněty a důsledně se vyhýbat bagatelizujícím reakcím.

My, co jsme zažili „normalizaci“, přesně víme, co se za tím úřednickým ptydepe skrývá.
Včil mudrujte, pseudodemokrati.

aliendrone

paul1, aevul>>> :D :D :D :D :D
No, VAŠE DOMNĚNKY jsou jen vaše a já nepopírám, že na ně máte právo. Nicméně to ještě neznamená, že jsou pravdivé. Fakt, že vláda platí tisíce kybernádeníčků, kteří manipulují s veřejným míněním je DOSTATEČNĚ znám. A že to VYPADÁ (podle mainstreamu), že takových jako vy je hodně, to je přeci nevyhnutelné. Podobně jako pouhých 300 ORGANIZOVANÝCH policajtů dokáže zvládnout/rozehnat neorganizovaný dav 20 000 rozvášněných fanoušků. NIC podivného. :)

Jenže je tu ještě životní praxe. Ta mi říká, že lidé mají vlády a praktikovaného systému plné zuby. Nelíbí se jim ceny až již zboží na krámech nebo plynu či elektřiny. Nelíbí se jim podpora Ukrajinců na JEJICH účet. Nechtějí VÁLKU a nevolají po ní jako nějací Jidášové za 30 stříbrných, jsou PROTI ní. Stýkám se s mnoha lidmi, od akademiků až po „lopaty“. V kostce znám JEN 3 lidi, kteří jsou se současnou politikou a stavem společnosti spokojeni. (Fakt, že v důsledku okolností se MUSÍ někteří z těch ostatních VEŘEJNĚ vyjadřovat „korektně“, tedy kývat na hlásané bláboly a lži na tom NIC nemění.) KDE jsou tedy všichni ti „spokojení“??? :D :D :D

Proč neuteču? Protože tady jsem DOMA. A zkušenost učí, že když se prasatům ustupuje, TÍM VĚTŠÍ budou mít požadavky. Proto je třeba ten svinský dobytek poslat nach Mauthausen. Samozřejmě že NE KAŽDÝ je Jidášem, jsou i intelektuálně slabí jedinci, pro které je prosté pochopení problematiky zkrátka NAD jejich síly. Obvykle to bývají ti s dnes již vyměklým mozkem, prostě ti, kteří se SNADNO nechají z médií ZASTRAŠIT a pod tlakem strachu působí jejich stádní pud (přidat se ke zdánlivě silnějšímu). No jistě víte jaké typy lidí mám na mysli, ČASTO se stávají obětmi tzv. „televizních šmejdů“ (tedy lidských hyen, které vyžívají a parazitují právě na starých a nemohoucích, mentálně již v hlubokém útlumu, což je činí extrémně náchylnými k zmanipulování se všemi z toho plynoucími důsledky).

Moje bábí pamatovala „Na Bělehrad, za císařpána a jeho rodinu!“, moje mutti pamatovala „Spolu s Říší na život a na smrt až do vítězného konce!“ a já sám pamatuji „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!“ :)

Myslíte hoši, že MĚ můžou nějaké soudobé (svojí hodnotou ekvivalentní) idiotské cinty vyřváváné médii ohromit? Nebo snad dokonce přesvědčit? Vidím co vidím a vím co vím, pro mě za mě si pro svoje „přesvědčení“ můžete navzájem roztrhat všechny Pokémony.
Ale k tupcům se ve svém věku již nepřidám, to mi za to nestojí a to ani za tučné mergle. (No, MOŽNÁ jo, ale to by jich tedy MUSELA být POŘÁDNÁ HROMADA!) :D :D :D