Complex

Proč se tetanovka píchá do ramene, a ne do ruky a přímo do žíly?

Nejlepší odpověď
annas

Píchá se i do zadní části těla, tedy do hýžďového svalu. Nebo i do ramene.

„Vakcína je uzpůsobená právě k nitrosvalovému podání a podání do žíly není možné – obsahuje látky, které by žílu poničily a mohly způsobit její ucpán“

Odpovídá lékaří

https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/ockovani-proti-tetanu-44744

Další odpovědi
marci1

Vakcína je určena k očkování do svalu, ne do žíly. Proč do ramene? Je zjištěno, že imunitní odezva na očkování je jistější při očkování do ramene, rameno je blíže lymfatickým uzlinám, které zjednodušeně řečeno řídí imunitní systém, v případě očkování do ramene jde o oblast přibližně v podpaží, vše má vývoj a nejde jen o rozhodnutí lékaře, lékařská věda je na vysoké úrovni, mj. vrstva tuku, která může negativně ovlivnit očkování, je na rameni u většiny lidí velmi malá oproti uvedené oblasti hýždě. 🙂
https://tetanus­.zdrave.cz/oc­kovani-proti-tetanu/

aliendrone

Protože vakcína je intramuskulární. Můžou ti ji bodnout rovnou do prdozadí, ale pochop, jak by se ti jako doktorovi líbilo, kdyby na tebe lidi vystrkovali zadek? ;) :D