Michal Kole

Proč se těstoviny mají vařit v litru vody 100 g ? Když jich je jen po dně ? Není to škoda vody ?

Nejlepší odpověď
marci1

Těstoviny se musí vařit ve větším množství vody, aby se nelepily. Vařením zvětší svůj objem a při malém množství vody by se lepily.

Zdroj: http://nabucco­.webnode.cz/new­s/tipy-pro-vareni-testovin/

Další odpovědi
Drap

Pokud chceš ušetčit vodu, můžeš je chroustat i syrové.

cochee

Z těstovin se během vaření do vody dostane část obsahu škrobu. Čím víc vody, tím je škrob zředěnější a tím méně lepivé těstoviny.

Vodu z těstovin můžete použít na spláchnutí WC. Třeba v rámci vánočního úklidu.