Proč se těhotným ženám před ultrazvukem dává na břicho ten gel?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejenom těhotným, ale všem, kteří jdou na ultrazvuk.

Další odpovědi
Edison

Kvůli průchodu ultrazvuk prostředím. Pokud by tam nebyl dokonalý kontakt sondy s objektem, vznikaly by tam tušivé odrazy, jestli by se vůbec nějaký ultrazvuk do objektu přenesl. Jinak ten gel se dává i na ultrazvukové měřiče tloušťky laku, na ultrazvukové defektoskopy a další aplikace, kde se pracuje s ulatrazvukem.

Kepler

Při sonografickém vyšetření je nutné, aby vlnění procházelo jen vodným prostředím, protože průchod plynným prostředím znamená vysoký útlum signálu a taková místa se jeví jako černá. Nejde tedy o odrazy. Používá se tedy nestékavý vodný gel. Volně podle
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/L%C3%A9ka%C5%99sk%C3%­A1_ultrasonogra­fie

Edison

Každá změna prostředí znamená útlum a… světe div se… odraz… A k tomuhle by docházelo ihned na počátku cesty ultrazvukového signálu. Znám tohle dost dobře právě z defektoskopie.