jjj123456789

Proč se tašce na kolečkách říká RVHP taška?

Nejlepší odpověď
annas

Neslyšela jsem, ale našla jedno vysvětlení od Roberta J. Hřebíčka v odkazu:

„Pamatuju se na okamžik zhruba z poloviny osmdesátých let, kdy jsem byl coby dítko svědkem poněkud naprdnutého návratu našeho tatíka z nákupu. Přišel totiž o nějakou (na lístečku matičkou úhledně předepsanou) komoditu lehčí; už nevím, co to bylo, ale tehdy to mohlo být v podstatě cokoli od hajzlpapíru po chleba. "Poslední mi vyfoukla nějaká bába, zatarasila mi cestu takovou tou RVHP taškou“, podal vysvětlení.

Tak jsem se jakožto zvídavý synek začal pídit po tom, proč se vlastně té tašce na kolečkách, co za sebou tahá i naše sousedka, říká RVHP. „Ráno Vyjeli, Hovno Přivezli“, odvětil otec lakonicky."

http://hrebicek­.blog.idnes.cz/c/151733­/O-mladych-komunistech-RVHP-taskach-maggi-a-tajemnem-pytliku.html

Další odpovědi
marci1

Kdysi se tak říkalo tašce na kolečkách, se kterou nakupovali důchodci. „Ráno vyjedeš, h…o přivezeš“. 🙂

Zdroj: http://www.zkrat­ky.cz/RVHP/127­63