Lucimia

Proč se tak zasahuje do porodů?

To je samá kapačka s oxytocinem, praskání plodových vaků, podávání tablet do pochvy, kyslík… JE TO VŠECHNO POTŘEBA??? Vždyť se dřív rodilo bez toho a také se porodilo. Proč se porod nenechá trochu běžet podle přírody? Není tolik zásahů spíš na škodu než k dobru? Co jsme se učili, tak tyto různé zásahy mohou porodu spíše uškodit – dítě moc rychle sestoupí a jsou nástřihy, apod. Myslím si, že by se tolik zásahů dělat nemělo.

Zrovna jsem přišla z porodu, kdy paní nakonec musela porodit kleštěmi kvůli hypoxii dítěte – přitom do té doby, než udělali dirupci vaku blan a dali infuzi s oxytocinem, bylo vše spontánní a bez komplikací… Mám pocit, že té paní i dítěti zbytečně ublížili… Mám z toho uplnou depku, protože to je naprosto v rozporu s mým přesvědčením. ☹

Co si myslíte?
Doplňuji:
Ne proti jejich vůli jim nic nedávají – ale otázkou je, NAKOLIK TA ŽENA TOMU ROZUMÍ, ABY MOHLA POPŘ. ODMÍTNOUT, NAKOLIK JE SROZUMĚNA S MOŽNÝMI KOMPLIKACEMI PO TOM ZÁSAHU… Podle mě si tím ti zdravotníci jenom ulehčují práci, aby si mohli jít co nejdřív sednout… JE TO NORMÁLNÍ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Lucimia : Já nevím co bych na to řekl. Nikdy jsem nerodil a ani u porodu jsem nikdy nebyl . Za mě to byla záležitost s nejvyšším utajením a schvalovali to v Kremlu. Ale matka mojí ženy porodila dvě děti na mezi, protože nestačila s pole dojít domů. Taky si myslím, že je to dost zaležitost té ženy. Nemyslím si, že by ji dávali něco proti její vůli.
A také, kde by jste dnes našli mez ?
Doplňuji:
V tom s Tebou souhlasím. Kdo bohužel v dnešní době musí vyhledávat pomoc ve špitále tak to vidí. Bohužel mezi ně patřím a tak mně nezbylo nic jiného než se vyučit na půldoktora.

Další odpovědi
Anmara

že by i do porodů zasahovala honba za co nejvyšší produktivitou práce??? :o(((

martina1

Najednu stranu máte pravdu,ale na druhou stranu je vidět,že jste ještě nerodila a díváte se na vše z pohledu studentky.To co učí v teorii je kolikrát mnohem hezčí a smysluplnější než praxe.Sama jsem zažila oba porody indukované,s di­rupcí a do obou ruk mi vedli infúze na tlak a provokačka.Bez medikace bych musela na sekci,což je daleko větší zásah do organismu.Nenatrhla jsem se ani jednou.Poprvé jsem rodila 6h-s epidurálem a podruhé 14h-epidurál byl kontraindikován­.v obou případech se mi v 34.týdnu rozjela preeklampsie a děti museli ven.Někdo tvrdí,hlavně ne epidurál,ale má cenu aby ženská trpěla několik hodin,když jde bolesti eliminovat a vše prožít v klidu?

vyneve

„paní … kleštěmi .. – přitom .. než udělali dirupci ..a oxytocin, bylo vše spontánní a bez komplikací…“ – ano, ale pokud víte-kleště se dělají při zástavě porodu. to mohlo nastat pro jiné důvody než infuze oxytocinu. museli bychom znát přesný průběh, dávku, CTG, kdy se projevila hypoxie,..

rodilo se kdysi bez zásahů-ale s tím, že se umíralo… Oxytocin je látka tělu vlastní-netřeba tolik strachu. dirupce vaku-urychlí, pokud se porodu moc nechce…
nástřihy-prevence. Dnes, když matce se něco stane- tak ihned jde k soudu. lékař neví dopředu, u které ženy dojde k ruptuře. proto nastřihává. já souhlasím s tím-raději 100× nastřihnout zbytečně, než jedné ženě udělat (vážnou)rupturu.

běžte do Ruska, Rumunska…tam se oxytocin nedává asi tolik..ani jiné věci…a podívejte se, jak trpí ženy a jak umírají…asi 10× častěji než tady

myslím, že ani programový porod-„celý umělý“-nepřináší žádné zhoršení výsledků…