Zvědavý

Proč se tak moc změnily USA – Co se to tam stalo?

Zajímá mě, proč se kdysi nejbohatší země s nejlepší ekonomikou, do které chodily miliony lidí za lepším životem, tak „podělala“. Kdy a proč se to stalo, že se tak zadlužila? Proč se veškerá výroba přesunula do Číny (lidé přišli o práci)? Proč je dnes tak moc obtížné tam vycestovat? A to nemluvím o tom, čím vším dnes musí projít někdo, kdo se tam chce odstěhovat. Ekonomika v haj*lu, dluh největší vůbec, zdravotnictví… Je to opravdu jen debilitou tamních vládních činitelů od nástupu Bushe sr., nebo je v tom něco dalšího? Zdá se mi, že čím víc doba postupuje, tím víc jsou v pr*eli. Vůbec není divu, že si lidé snaží uchovat různými způsoby vzpomínky na „staré dobré časy“. A je toho určitě mnohem víc, na co sem ještě zapomněl… Co všechno to způsobilo? Díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že to tak špatné jak popisuješ není. Aspoň tedy ve srovnání s dobou studené i vietnamské války. Navíc i v době soutěže se Sověty v „dobývání kosmu“ a Měsíce. Výdaje na zbrojení tehdy byly několikanásobně větší, stejně tak víc spolykala NASA. Rudí to nakonec museli vzdát a amíci jeli dál močálem černým okolo bílých skal. Státní dluh je jenom číslo, žádné známky recese se v USA nekonají.

Další odpovědi
dr.luha

Jak jinak to může dopadnou, když ekonomiku řídí Pentagon, tajné služby, bankéři a neoconi. Politici jsou jenom nastrčené loutky – viz např. prezident před volbami a po volbách. Jediné, co tam nyní kvete je zbrojní průmysl a obchod s drogami.