lukas.zmizik

proč se tak dobře relaxuje, když si sednu a dám si nohy nahoru?

Nejlepší odpověď
anonym

Jen doplním hanulku, fígl spočívá v tom, že srdce je méně namáháno, nemusí překonávat takové tlakové a výškové rozdíly, ale především zlepší se prokrvení a tím i aktivita mozku.
Proto to amíci používají už 300 let.
Doplňuji:
venkovan se téměř vždy snaží tvářit, že si dělá jen srandičky, ale tentokrát jeho radám o prevenci, dávají za pravdu i slovutné lékařské kapacity – viz odkaz:
http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/169661-nohy-na-stole-patri-k-nejlepsi-prevenci-krecovych-zil.html

Další odpovědi
hanulka11

nohy se ti odkrví a prostě tělo se uvolní – taky to mám ráda

venkovan

Proč myslíš, že dneska celý den sedím u „bedny“ a nohy mám natažené. Prostě je jim dobře a tělu taky nemusí tak se namáhat s přetlačovaním té tekutiny v cévách a žilách. Aa nohy si v těch vedrech užily dost. Tak čekáme na vodu a trochu chládku. Mimochodem – řídíš – hrozná práce pro tělo – nohy celé dny skrčené, prakticky celé hodiny jen s malým pohybem, ponejvíc v jedné poloze. Břicho a tím cévy a žíly stlačené sezením. Hodit nohy „kopytem nahoru“ je přímo žádoucí, aby se časem neurodily křečáky.

anonym

Zavěšená hlavou dolů jako netopýr bych se určitě nezrelaxovala. …:D