Kelt

Proč se tady vnucuje rámeček s poděkováním, který do otázky nepatří?

Sotva jsem začal psát otázku, objevil se rámeček, který se objevuje v otázkách některých tazatelů. Dotyčný položí otázku, a je mu nabídnuto, že je slušnost pozdravit a poděkovat. Snažím se dopředu poděkovat za každý svůj dotaz, ale všímám si, že někdo si tu verzi o poděkování použil v otázce? To mi připadá trochu divné. Nezávadná otázka je odebrána a po určité době se tam vrátí, jindy se tazatelům připomíná , aby poděkovali a pozdravili. To tam rovnou mohou přidat vsuvku, abychom si myli ruce a jiné věci. Jaký to má účel? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Přece stylizace otázky má svá pravidla. Má být jasná, srozumitelná, jednoznačná atd. Najdou se tací, kteří neví, že otázka končí otazníkem.

Pokud se ptáte ústně, tedy při oobním setkání, , tsřeba na cestu, samozřejmě můžete použít slova prosím/ děkuji

Jinak zde vám robot oznámí.

„Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky“

Možná je to i tím, že je stanovený počet úhozů pro délku otázky. Pozdravy by se text prodloužil a bylo by třeba jej zkrátit na úkor srozumitelnosti.