huxa

Proč se tabák nepožívá?

Třeba tabákový čaj nebo tabákové sušenky na snídani by mohly kuřákovy vynahradit kouření na celý den, ne? A pokud bych něco takového chtěl prodávat, samozřejmě smíchané ještě s něčím, takže by se to bez výzkumů nepoznalo, musel bych mít na to nějaké povolení?

Nejlepší odpověď
mosoj

Dobrej je tabákový salát s majonézou. Určitě to zkus.

Další odpovědi
cochee

Tabák se nepožívá proto, že nikotin jakožto alkaloid je jedovatý. Smrtelná dávka pro čověka je cca 60 mg. Pro představu, vykouřením jedné cigarety člověk absorbuje cca 1 mg nikotinu, vykouřením doutníku nebo sežvýkáním porce žvýkacího tabáku cca 3–6 mg. Ostatně, tabák je rostlina lilkovitá, ty jsou vesměs jedovaté i bez nikotinu (například brambora nebo rajče obsahují v zelených částech alkaloid solanin), mezi lilkovité patří známé „jedovky“ jako rulík, durman.

elektrikář

Stačí sníst několik cigaret a bude ti tak špatně že na to příjdeš sám.