Proč se svatebčanům dává myrta, co to značí a jak to vzniklo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Protože myrta značí štěstí ,lásku a plodnost.
Tento zvyk pochází z Řecka.

Další odpovědi
Miroslavst

Myrta (Myrtus) je rod obsahující jeden nebo dva druhy kvetoucích stálezelených teplomilných keřů z čeledi myrtovitých (Myrtaceae). Běžně rozšířená po celém Středozemí je myrta obecná (Myrtus communis), vedle ní existuje ještě vzácná saharská myrta Myrtus nivellei, kterou někteří uznávají za samostatný druh odlišný od myrty obecné.

Přináší štěstí, je využívána ještě k dalším účelům, např.:
Hadas (hebrejsky: הדס‎‎, pl. hadasim – הדסים‎‎) je snítka myrty, používaná během rituálů svátku Sukot. Řadí se do tzv. čtyř druhů společně s etrogem (citrus), aravou (vrbové větévky) a lulavem (palmové ratolesti). Snítky myrty se svážou spolu s palmovými ratolestmi a vrbovými větévkami a poté se společně s etrogem provede předepsané požehnání, kdy je tento svazek držen v pravé ruce a při Halelu se tímto svazkem mává k východu, jihu, západu a severu a potom nahoru a dolů, aby se symbolicky vyjádřilo vesmírné panství Boha.

fofbal

Myrta a hodně okolo ní pochází z blízkého východu. Jerusalem, Kananej, a s rozvojom křesťanství to proniklo do Řecka a Říma.