Konan-Pain

Proč se štěňatům dávají pryč 5. prsty na nohou?

Doplňuji:
Takže to není normální? Nemají to vlčata/vlci?
A proč psi mohou mít paspárky na předních tlapkách?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se nejedná o žádoucí plemenný znak požadovaný standardem (např. u briardů, španělských mastinů ap.) u všech ostatních plemen se považují tyto „paspárky“ nebo „vlčí drápy“ za vrozenou odstranitelnou vadu.
V čistokrevných chovech chovech, se tado vada zpravidla vyskytuje velmi málo.
V chovech nečistokrevných, nebo-li bez PP, se tato vada vyskytuje poměrně často, zvláště u některých plemen. Paspárky se mohou vyskytovat na obou zadních končetinách nebo jen na jedné. Tyto paspárky je žádoucí odstranit
ve věku 3–6dní.
Pokud k odstranění nedojde včas, zpravidla musí pes později podstoupit chirurgický zákrok k jejich odstranění. Paspárky psovi zpravidla vadí
při pohybu (jsou na vnitřní straně končetiny), např. ve sněhu, písku atd. a jejich nežádoucí zranění,
ke kterému často dochází způsobuje poměrně masivní krvácení a jiné potíže.

Doplňuji:
U vlků a přírodních plemen ser tzv.vlčí drápy nevyskytují. Přidaný odkaz doporučuji vyhledat a přečíst celý, je tam o psech to základní, co ještě nevíš.

Náhled cs.wikipedia.org
Pes domácí – Wikipedie

Původ psa
Popis
Smysly psa
Základy fyziologie psa
Chování psa
Občas má pes i na pánevních končetinách vyvinuté první prsty, tzv. paspárky, neboli vlčí drápy, označené tak, přestože vlci je nemají.

cs.wikipedia.org

Další odpovědi
anonym

Jmenuje se to paspárek, je zbytečný a často si jej pejsci poraní

anonym

Elis Pokorná: prosím přestaň tady hlásat bludy, pouč se o anatomii psa
ve správných zdrojích na netu a získáš mnoho užitečných informací a znalostí. Prospěješ tím nejen sobě, ale svému psovi!

Klára K.

Kdyby šlo v diskuzi dávat palce nahoru, tak Vám ho dám, a tobě, Elis Pokorná, dám palec dolů! Podle mě je jakékoliv měnění psa, ať už fyzicky, či duševně, stejně nemorální jako kupírování uší a ocasů, pes ať žije jak se narodil (pokud není nějak postižený) a každé zasahování do jeho přirozeného organismu je hloupé, zbytečné, pes se tím jenom trápí, a co tím získáme my??? Jenom ubohý obdiv nad tím, jak má náš pejsek „přirozeně“ zdvižené uši.

anonym

Elis Pokorná svou zavádějící odpověď nechala smazat, takže je tato diskuze už „o ničem“.