Kelt

Proč se stejná situace posuzuje na různých místech odlišně?

Vozidlo s cizí poznávací značkou bránilo vstupu do objektu, proto jsme kontaktovali policii, aby auto odtáhla. Ti ale prohlásili, že nemají vstup do databáze vozidel cizího státu a odmítli přijet. Pokud by byl náš občan někde v cizině a jeho vozidlo nějak překáželo, bylo by toto vozidlo okamžitě odtaženo. Tedy stejná situace, ale jiný přistup k řešení.
Trochu divné, co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kuš! Nestěžuj si, máš právo hodit papírek do urny, takže co sis dem(ent)okratickými volbami zvolil, to máš! Stěžovat si a držkovat mohou pouze ODPŮRCI dem(ent)okracie, takže rozprostři modlitební kobereček směrem k Hrádečku, 10× udeř hlavou o zem a zvolej „Sláva Vašíkovi spasiteli!“ Taktéž se doporučuje prosit za odpuštění. ;) :D :D

Další odpovědi
led

Nie je to divné. Záleží od zákonov daného štátu a následne od právomoci jeho polície. Napríklad obecná-mestská polícia ma iné (menšie) právomoci, než štátna polícia.

Edison

Dám Ti příklad: Jsem držitelem zbraně. Tzn., že jsem zdravotně způsobilý, odborně způsobilý, bezúhonný a spolehlivý. To jsou zákonné podmínky pro držení ZP a následně i zbraní. Proč u nás to jde a v Německu to neplatí? Znamená to snad, že za hranicemi přestávám být cokolik z toho, co jsem vyjmenoval? NE! Jen oni k tomu prostě přistupují jinak.

ivzez

Co je divného na tom, že v různých zemích platí různé zákony?

Zavedl byste např. znovu trest smrti jen proto,
že v některých zemích ještě stále existuje?

Edison

Ivzez, já ano. 😉