Stříbrný

Proč se stejná situace posuzuje na různých místech odlišně?

Vozidlo s cizí poznávací značkou bránilo vstupu do objektu, proto jsme kontaktovali policii, aby auto odtáhla. Ti ale prohlásili, že nemají vstup do databáze vozidel cizího státu a odmítli přijet. Pokud by byl náš občan někde v cizině a jeho vozidlo nějak překáželo, bylo by toto vozidlo okamžitě odtaženo. Tedy stejná situace, ale jiný přistup k řešení.
Trochu divné, co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Kuš! Nestěžuj si, máš právo hodit papírek do urny, takže co sis dem(ent)okratickými volbami zvolil, to máš! Stěžovat si a držkovat mohou pouze ODPŮRCI dem(ent)okracie, takže rozprostři modlitební kobereček směrem k Hrádečku, 10x udeř hlavou o zem a zvolej "Sláva Vašíkovi spasiteli!" Taktéž se doporučuje prosit za odpuštění. ;) :D :D

Další odpovědi:

Zlatý

Nie je to divné. Záleží od zákonov daného štátu a následne od právomoci jeho polície. Napríklad obecná-mestská polícia ma iné (menšie) právomoci, než štátna polícia.

Stříbrný

Dám Ti příklad: Jsem držitelem zbraně. Tzn., že jsem zdravotně způsobilý, odborně způsobilý, bezúhonný a spolehlivý. To jsou zákonné podmínky pro držení ZP a následně i zbraní. Proč u nás to jde a v Německu to neplatí? Znamená to snad, že za hranicemi přestávám být cokolik z toho, co jsem vyjmenoval? NE! Jen oni k tomu prostě přistupují jinak.

Zlatý

Co je divného na tom, že v různých zemích platí různé zákony?

Zavedl byste např. znovu trest smrti jen proto,
že v některých zemích ještě stále existuje?

Diskuze k otázce

Stříbrný

Edison

Ivzez, já ano. ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 898
Stříbrný cukrar 795
Zlatý mosoj 748
Zlatý Kepler 497
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 363
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Lamalam 278
Zlatý led 277
Zlatý Hlada 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.