Avatar uživatele
Kelt

Proč se stejná situace posuzuje na různých místech odlišně?

Vozidlo s cizí poznávací značkou bránilo vstupu do objektu, proto jsme kontaktovali policii, aby auto odtáhla. Ti ale prohlásili, že nemají vstup do databáze vozidel cizího státu a odmítli přijet. Pokud by byl náš občan někde v cizině a jeho vozidlo nějak překáželo, bylo by toto vozidlo okamžitě odtaženo. Tedy stejná situace, ale jiný přistup k řešení.
Trochu divné, co myslíte? Děkuji.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1863 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Kuš! Nestěžuj si, máš právo hodit papírek do urny, takže co sis dem(ent)okratickými volbami zvolil, to máš! Stěžovat si a držkovat mohou pouze ODPŮRCI dem(ent)okracie, takže rozprostři modlitební kobereček směrem k Hrádečku, 10× udeř hlavou o zem a zvolej „Sláva Vašíkovi spasiteli!“ Taktéž se doporučuje prosit za odpuštění. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nie je to divné. Záleží od zákonov daného štátu a následne od právomoci jeho polície. Napríklad obecná-mestská polícia ma iné (menšie) právomoci, než štátna polícia.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Dám Ti příklad: Jsem držitelem zbraně. Tzn., že jsem zdravotně způsobilý, odborně způsobilý, bezúhonný a spolehlivý. To jsou zákonné podmínky pro držení ZP a následně i zbraní. Proč u nás to jde a v Německu to neplatí? Znamená to snad, že za hranicemi přestávám být cokolik z toho, co jsem vyjmenoval? NE! Jen oni k tomu prostě přistupují jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Co je divného na tom, že v různých zemích platí různé zákony?

Zavedl byste např. znovu trest smrti jen proto,
že v některých zemích ještě stále existuje?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ivzez, já ano. 😉

před 1862 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek