kefud

Proč se stanice Novy neuloží do STB-T2, ZIRKON?

Používám STB-ZIRKON, DVB-T2 HEVC k natáčení pořadů.Dnes jsem zjistil, že stanice Novy a Primy, přijímané přes STB z Javořice (cca 7 km) se projevují nepravidelnými výpadky, s informací slabého signálu. Provedl jsem nové automatické vyhledávání. Při úpravě programové předvolby jsem zjistil, že chybí v seznamu stanice NOVY. Na STB se uložila řada stanic v DVB-T a také dvojmo v DVB-T / DVB-T2, krom té NOVY??? Přitom na televizoru běží všechny stanice MUX 1–4, včetně NOVY.Proč se stanice Novy neuloží do STB-T2???

Odpovědi
mosoj

Může za to ten slabý signál uvedeného multiplexu. Prostě automat tento signál vyhodnotil jako nedostatečný. Vyhledej a ulož ručně.

Kepler

Těžko říct, možná to přechodové vysílání má ještě mouchy a výpadky. V každém případě si svůj vysílač ověř na https://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/vysilace/

kefud

Javořice MUX-2 vysílá na 35 kanálu: TV Nova, TV Nova Cinema, TV Prima family, TV Prima Cool, TV Barrandov jen ta NOVA se neuloží?

Kepler

Když se objevuje informace o slabém (nestabilním) signálu, tak může být chyba na straně vysílače (nebo tam probíhá údržba). Občas mi taky něco vypadávalo. Zkoušej to dál.